ארכיון
ארכיוןצילום: יוני קמפינסקי

משרד החינוך פרסם את רשימת מוסדות החינוך העל-יסודי שצוותי ההוראה שלהם יקבלו תגמול כספי בזכות ההישגים הטובים ביותר בשנת הלימודים תש''פ.

התיכונים נמדדים על פי שיעור הזכאות לבגרות, מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי ופרמטרים נוספים.

כמעט כל עשרת המוסדות המצטיינים ביותר הם ישיבות תיכוניות ואולפנות המשתייכות לחינוך הממלכתי דתי. בתי הספר הדתיים מככבים בכל הרשימה המכילה בסך הכל 302 מוסדות חינוך.

לרשימה המלאה לחצו כאן

שושנה נגר, מ''מ ראש מינהל החמ''ד, מסרה: ''אנו מברכים את בתי החינוך של החמ"ד על ההשגים הגבוהים באחוז הזכאות בבגרות לאורך שנים, ברכות לבתיה"ס הרבים על הזכיה בתגמול דפרנציאלי. היכולת להצטיין בקודש ובחול, היכולת לחנך לערכים, לזהות ציונית דתית, ליראת שמים ולהישגים לימודים גבוהים מלמדת על איכות ההוראה ועל איכות העבודה של מנהלי בתיה"ס וצוותי החינוך''.

עשרת התיכונים המצטיינים:

  • נווה חנה באלון שבות
  • אור תורה סטון בירושלים
  • הישיבה התיכונית בקריית ארבע
  • ישיבת בנ''ע פסגת זאב בירושלים
  • ברנקו וייס בבית שמש
  • אולפנת צביה יצירתית בירושלים
  • אורט דתי ע"ש ספניאן בירושלים
  • אולפנת שעלי תורה בבית שמש
  • ישיבת אביר יעקב בנהריה
  • תיכון יחד במודיעין-מכבים-רעות
מתוך הרשימה
מתוך הרשימהצילום: משרד החינוך

במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא התרגשו לגלות כי לא פחות מ-6 מוסדות חינוך נמצאו עם המדדים הגבוהים ביותר, ועוד 14 מוסדות אחרים של הרשת הציגו גם הם מדדים גבוהים של הצלחה ונמצאים ברשימת המצטיינים.

אלחנן גלט, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אמר "אנחנו מברכים וגאים בראשי המוסדות, בצוותי ההוראה וצוותי המנהלה שהצליחו להביא גם בשנה מאתגרת כזו להישגים לימודיים ערכיים וחברתיים. נוכחות לא פחות מעשרים מוסדות ברשימת המצטיינים היא תעודה לדרך של החינוך בה בחרנו. תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל והם כולם מצפן לכולנו ומצפן להצלחה".

ברשימת מצטייני משרד החינוך נמצאים 22 בתי ספר מרשת אמי"ת, ביניהם ישיבת אמי''ת באר שבע, מקיף אמי''ת גוטוירט שדרות, אולפנת אמי"ת גבעת שמואל, אולפנת אמי''ת אור עקיבא ותיכון אמי''ת באר טוביה.

מנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר אמר כי ההישג המצוין הוא תוצר של צוותים חינוכיים שמשקיעים את כל כולם בתלמידים, לא רק בין הצלצולים. "המורים בבתי החינוך של אמי"ת לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד. אנחנו שמחים שבתי הספר הללו גם משקיעים ומצטיינים בחדשנות פדגוגית ועוברים ללמידה המותאמת למאה העשרים ואחת", הוסיף אלדר.

במקום העשירי ברשימת בתי הספר העל יסודיים המצטיינים נמצא תיכון ''יחד מודיעין'' מבית רשת מיתרים, המשלב תלמידים דתיים וחילוניים שלומדים כיצד לנהל אורח חיים משלב תוך כיבוד אורחות חייהם השונים של חבריהם לספסל הלימודים.

מנהל בית הספר, שגיב אלבז, בירך על מיקומו הגבוה של בית הספר ברשימה: "שמחתי מאוד לקבל את ההודעה על כך שתיכון יחד מודיעין נמצא בעשרת התיכונים המובילים ובקבוצת הדירוג הראשונה. זאת תוצאה של עבודת צוות מסורה מחטיבת ביניים ועד תיכון ותלמידים נפלאים שעמלו קשה הן בהיבטים הפדגוגיים והן בהיבטים הערכיים והחברתיים החשובים לנו בבית הספר הקהילתי המשלב דתיים, חילוניים ומסורתיים".

ד"ר רנית בודאי היימן, מנכ"לית 'רשת מיתרים' הוסיפה: "מעבר להישגים הלימודיים אנחנו מאוד גאים בדרך של הקשבה אלו לדברי אלו, היכרות עמוקה, תחושת שותפות, ודרך הארץ שיש בבית הספר יחד מודיעין, המוכיח שאפשר גם אחרת. בצל המאבקים החברתיים המסרבים לעזוב את הזירה החברתית והציבורית במדינת ישראל אצלינו סוללים את השביל שעליו יצעדו רבים וממשיכים ללמוד לחיות ביחד. על כך אנו גאים ביותר בבית הספר יחד מודיעין ובכל בתי הספר בזרם המשלב".

הרב ד"ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון, אמר: "אנו מברכים את אולפנת 'אור תורה נווה חנה', אולפנת 'אור תורה אוריה', 'מדרשה התיכונית אור תורה רמות', בית מדרש תיכוני 'אור תורה אריאל', ותיכון 'אור תורה דרך אבות' על התייצבותם בצמרת רשימת בתי הספר המצטיינים בישראל".

הוא הוסיף, "אנחנו שמחים וגאים במוסדות החינוך של הרשת ששנה אחר שנה מגיעים להצטיינות יתרה וניצבים בגאון בראש רשימת בתי הספר המצטיינים באחוזי הזכאות לבגרות. מדובר בהישג יוצא דופן בכל קנה מידה, כל שכן לאחר שנת לימודים מאתגרת במיוחד בצל הקורונה בה ידע הצוות החינוכי להמציא עצמו מחדש, לגלות גמישות מחשבתית מחוץ לקופסה ומציאת פתרונות פדגוגיים יעילים תוך כדי תנועה, כשהתוצאות מדברות בעד עצמן. כמו כן, אנו גאים בעובדה כי ההצטיינות היא רוחבית וקיימת גם ברמה הערכית של תלמידינו והסגל החינוכי".

ראש אולפנת צביה יצירתית בירושלים, אורית בלוך, סיפרה: "התרגשנו מאוד לקבל הבוקר את מכתב ההערכה. ההישג נרשם בזכות מנהלת התיכון ציפי כהן יחד צוות מקצועי ומסור המוכן ללמוד וללמד לשנות וליישם. ברצוני להודות להורים התומכים בכל עת ולתלמידות הנפלאות שלנו, לצד השותפים הרבים שדואגים לקדם את הצוות והתלמידות למחוזות של למידה משמעותית ומותאמת, ביניהם סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך חגית משה, מנהל מנח"י אביב קינן, עמנואל ממונה עיס, יהודה ובתשי, אריה מארק מפקח משרד החינוך, מנכ"ל רשת נעם צביה ינקי פרידמן, ראש הרשת הרב שמחה ויסמן והמפקח אפרים גרינפלד".