מעל האיפור - כך תגני על עור הפנים

הקוסמטיקאית אלנה קשת הסבירה בשיחה עם ערוץ 7 על הפגיעה של העור מקרינת השמש והציעה פתרון להגנה על העור מבלי להוריד את האיפור.

עטרת גוטליב , ה' באלול תש"פ

מעל האיפור - כך תגני על עור הפנים-ערוץ 7
אלנה קשת
צילום: באדיבות המצולמת

חופשת הקיץ כמעט ונגמרת לה, אבל השמש מסרבת להיפרד ונשארת גבוהה בשמים. למרות שקיווינו לראות כמה עננים, כנראה שהחום ימשיך ללוות אותנו עוד כמה שבועות.

אנו יודעים כי קרינת השמש עלולה להזיק לעור הגוף שלנו, אך מעטים האנשים שמתמגנים היטב מפני השמש.

ישנן אינספור סיבות למה רוב האנשים מתעלמים מנזקי השמש; משום שזה לא נח למרוח קרם הגנה מידי יום, כי התרגלנו לשמש, או פשוט כי ההתעסקות במוצרי טיפוח לא מתאימה לכולם. עם זאת, השמש לא מדלגת על אף אחד.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרה אלנה קשת, קוסמטיקאית פרא רפואית, מה ההשפעות של השמש על העור שלנו ובנוסף הציעה שיטה נוחה ויעילה להגנה מפני השמש.

"אם נדע כיצד להגן על עצמינו מפני השפעותיה השליליות של השמש נצליח להנות ממנה בבטחה", אמרה קשת. "השפעותיה החשובות של השמש על הגוף הן יצירת ויטמין D והפרשת אנדרופינים במח שגורמים לנו למצב רוח טוב. אך ידוע שהשמש היא גם גורם ההזדקנות מס' 1".

"היא פוגעת בתפקוד התקין של תאי העור, גורמת להתייבשות העור, יוצרת קמטים וקימטוטים", הוסיפה. "אחד הנזקים היותר שכיחים שלה שכולנו מכירים היא בעיית הפיגמנטציה. כתמים שמופיעים על פני העור בכל האזורים שחשופים לשמש".

נראה כי לצד היתרונות ישנן תופעות לא רצויות כמו קמטים ופיגמנטציה ולכן קשת המליצה על מוצר קומפקטי ונח שעוזר להגן על עצמנו בצורה קלה ונוחה מפני השמש.

"תכשיר הקסם, כך אני קוראת לו", אמרה. "לא מעט נשים לפעמים מוותרות על מקדם הגנה בפנים בגלל האיפור. מברשת המינרלים מאפשרת להגן על העור במינימום זמן ומקסימום הגנה. את מפזרת על עורך מעט אבקה בעזרת מברשת המינרלים וכאשר קרני השמש פוגעות בפנים נוצר אפקט מראה שיוצרים המינרלים. כך מתבצעת ההגנה על עורך. את המברשת ניתן לקחת איתך לכל מקום, היא קטנה ומתאימה לכל מזג אויר. את האבקה מפזרים מעל האיפור הסופי".

מברשת המינרלים
צילום: ללא

קשת הוסיפה והסבירה מה היתרונות של מקדמי ההגנה נגד השמש. "כדי להגן על העור שלנו בהמלצת ארגון הבריאות חשוב למרוח מקדמי הגנה", ציינה. "מקדם הגנה מונע נזקי שמש ומגן על העור שלנו מפני קרניה ההרסניות של השמש ומפני סרטן העור".

"בנוסף ישנה חשיבות לבחירת מקדם הגנה בהתאם לסוג העור. למשל לעור שמן יותאם מקדם הגנה עם spf נמוך יותר סביב ה 25-30 spf וזאת כדי למנוע הופעת האקנה. ככל שה-spf גבוה יותר כך מקדם הגנה אטום יותר וקומודגני. היום לפי ארגון הבריאות האירופאי ההמלצה היא לשלב spf 30 לכל סוגי העור ולהקפיד לחדש כל כמה שעות בחשיפה ממושכת לשמש כדי שהעור יקבל הגנה לאורך כל זמן החשיפה לשמש".