נתניהו לשר החוץ הבריטי: נשק גרעיני לאיראן - סכנה עצומה לעולם כולו

שר החוץ של בריטניה נועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושמע ממנו על הציפיות של ישראל מהדיפלומטיה הבריטית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' באלול תש"פ

נתניהו לשר החוץ הבריטי: נשק גרעיני לאיראן - סכנה עצומה לעולם כולו-ערוץ 7
דומיניק ראאב
Reuters

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שלישי) עם שר החוץ של בריטניה דומיניק ראב.

נתניהו אמר לשר החוץ הבריטי כי הוא מצפה מבריטניה לשינוי במדיניות כלפי איראן וכי עליה להצטרף לסנקציות האמריקאיות כדי למנוע מהמשטר בטהרן להצטייד בנשק קטלני או להתקדם לקראת נשק גרעיני.

"ראה את התוקפנות של איראן כיום, ללא נשק גרעיני. איזו סכנה עצומה היא תהיה לעולם כולו אם יהיה לה נשק גרעיני", אמר ראש הממשלה לראב.

לפני כן אירח את ראאב שר החוץ גבי אשכנזי. בפגישתם דנו השניים בנושאים שונים בהם קשרי הסחר בין המדינית בעקבות יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, כמו גם בנושאים אזוריים כמו האיום האיראני, המצב האזרחי בלבנון והתעצמות חיזבאללה והסכם השלום עם איחוד האמירויות.

"איראן מהווה איום על היציבות והשלום במזרח התיכון ובעולם כולו והסרת האמברגו תוביל לחימוש איראני מואץ", אמר אשכנזי. ''התאכזבנו לראות את ההצבעה של מדינות ה-E3 במועצת הביטחון בנושא הארכת אמברגו הנשק על איראן.

"על מדינות ה-E3 להבין כי הדאגה ליציבות האזורית ועצירת התחמשות איראן היא אינטרס עולמי. המאמץ העולמי לעצירת תוקפנות צריך לבוא לידי ביטוי במעשים ולא רק בהצהרות ויש עוד זמן לתקן. אני קורא לכלל המדינות להצטרף לארה"ב בדרישתה להשבת מנגנון הסנקציות על איראן״, אמר אשכנזי.

הוא הודה לעמיתו על עמדתה של ממשלת בריטניה בדבר הכרזתה על חיזבאללה כארגון טרור וקרא למדינה לתמוך במאמץ הישראלי לאפשר ליוניפי"ל לקיים את המנדט שניתן לו בלבנון ולמנוע התעצמות החיזבאללה באזור.

עוד הוסיף שר החוץ אשכנזי, ״ההסכם ההיסטורי עם איחוד האמירויות הינו הוכחה שניתן להשיג שלום באמצעות שיח ישיר בין מדינות. אנחנו מקווים שמדינות נוספות במזרח התיכון יצטרפו למהלך".