נתניהו בהר חומה: "מתרגש לבוא הנה"

ראש הממשלה נתניהו ושר החינוך גלנט סיירו בביה"ס "עופרים" בירושלים כדי לעקוב מקרוב אחר היערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים.

אורלי הררי , ה' באלול תש"פ

נתניהו בבית הספר עופרים בהר חומה
נתניהו בבית הספר עופרים בהר חומה
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך יואב גלנט סיירו היום (שלישי) בביה"ס "עופרים" בירושלים כדי לעקוב מקרוב אחר היערכות מערכת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים התשפ"א.

נתניהו שמע ממנהלת בית הספר ענבל סיטון על ההכנות שנעשו לקראת פתיחת שנת הלימודים. כמו כן, סייר נתניהו בין הכיתות השונות וראה כיצד הן הוכנו לפתיחת השנה, לפי מתווה שר החינוך.

בסיור השתתפו גם ראש עיריית ירושלים משה לאון, ראש מנח"י ירושלים אביב קינן, ומורים מצוות בית הספר.

בתום הסיור אמר ראש הממשלה "אני מתרגש לבוא הנה להר חומה, משום שאני זוכר שב-1997, זמן קצר לאחר שנבחרתי לראשונה כראש ממשלה, קיבלתי החלטה לייסד ולבנות את הר חומה. זה נעשה מול התנגדות עולמית, ועכשיו יש פה עשרות אלפי תושבים והרבה מאוד תלמידים ובתי ספר, מורים ומורות ומחנכים ומחנכות.

''אני שמח מאוד שאנחנו פותחים את שנת הלימודים באחד בספטמבר במתכונת הקורונה, ממשיכים את החינוך של הילדים. אנחנו עומדים היום מול מגפה עולמית ואנחנו לא נכנעים לה''.

נתניהו הוסיף: ''אנחנו פותחים את שנת הלימודים כי זה חשוב לחינוך הילדים וזה חשוב גם לכלכלה שלנו, לאפשר להורים ללכת למקומות העבודה. אני מדבר כרגע עם שר האוצר על הבאת תכניות נוספות, לרבות קידום מס הכנסה שלילי, כדי לעודד ולתגמל יציאה לעבודה, ויש לנו עוד תוכניות בדרך.

''אני מאוד שמח לשמוע שיש כאן נכונות ליישם את המלצתי הפדגוגית - שר החינוך, אני רוצה להודות לך על כל מה שאתה עושה וגם לך ראש העיר וראש עיר מנח"י - אני שמח מאוד שיש כאן החלטה חדשה להתחיל כל יום לימודים בדקה, בפני כל הילדים, לחזור על הכללים. ייתכן שאנחנו ננהיג את זה גם בישיבות הממשלה", אמר ראש הממשלה.

שר החינוך יואב גלנט הבהיר כי "שנת הלימודים תיפתח באחד בספטמבר כמתוכנן ולפי תוכנית משרד החינוך. אני מודה לראש הממשלה וחברי הממשלה על אישור התכנית "לומדים בביטחון", עליה עבדו אנשי משרד החינוך בהובלתי בחודשים האחרונים.

''כאשר אני רואה את ההיערכות המרשימה של בתי הספר לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א בשגרת קורונה, אני חש ביטחון מלא כי שנה"ל תיפתח בצורה הטובה ביותר למען התלמידים, ההורים וצוותי ההוראה", אמר גלנט.