אוהדי סכנין. ישארו בליגת העל?
אוהדי סכנין. ישארו בליגת העל?צילום: פלאש 90

עוד חוזר הניגון. חודש עבר מאז העפילה בני סכנין אל ליגת העל בכדורגל לאחר שנה בליגה השניה, הליגה הלאומית.

כזכור, חגיגות העפלה של סכנין ואוהדיה התרחשו בצל הגבלות נגיף הקורונה, ושחקני המועדון הערבי איפשרו לאוהדים לחדור אל תוך תחומי האצטדיון במהלך החגיגות והפרו ברגל גסה כל הגבלה והנחיה של משרד הבריאות ומנהלת הליגות בכדורגל, דבר שהעמיד בסכנה גדולה את המשך העונה כולה בכדורגל הישראלי.

היום (שלישי) הודיעה בקרת התקציבים לראשי המועדון הערבי כי בשל חוסר במסמכים ובתקציב ראוי לליגת העל, אלה יחזרו למקום ממנו באו - אל הליגה השניה, הליגה הלאומית, עוד לפני ששיחקו ולו במשחק אחד העונה בליגה הבכירה, זאת פחות משבוע לפני פתיחתה של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל.

כזכור, זו לא הפעם הראשונה בה סכנין לא מצליחה להעמיד תקציב ראוי למשחקים, כאשר גם בעונה שעברה אלה לא הצליחו לעשות זאת עת שיחקו בליגה הלאומית ואף הורדו על ידי ההתאחדות לכדורגל לליגה א'.

למרות שהעבירו את התקציב באיחור גבוה ועל אף הביקורת מצידם של ראשי ההתאחדות לכדורגל, ולא בפעם הראשונה, סלחו לסכנין ואיפשרו את הופעתה בליגה השניה למרות הכל במה שנראה היה כמו העדפה מתקנת ודין שאינו שווה לכל יתר הקבוצות בליגות המקצועניות, לכאורה.

האם גם הפעם סכנין תקבל הטבות מההתאחדות לכדורגל ותינצל מירידת ליגה למרות שלא עומדים בקריטריונים המבוקשים? כאמור, זה לא יהיה מפתיע במיוחד.