תקדים באירופה: 20,000 אוהדים

על פי הודעת אופ"א, משחק הסופרקאפ האירופי בין באיירן מינכל לסביליה יתקיים בנוכחות של 20,000 אוהדים, על אף הגבלות נגיף הקורונה

נרי וייס , ה' באלול תש"פ

המשחק לא אותו דבר בלי אוהדים
המשחק לא אותו דבר בלי אוהדים
צילום: iStock

לראשונה בעידן הקורונה - אוהדים יורשו להיכנס למשחק כדורגל. כבר מעל לחצי שנה לא הורשו אוהדי כדורגל להיכנס למשחקים, זאת בשל נגיף הקורונה אשר גבה קורבנות רבים.

היום (שלישי) אישרו באופ"א, ארגון הכדורגל האירופי האחראי על המפעלים והליגות כי בקרוב ייכנסו לא פחות מ-20,000 אוהדים למשחק כדורגל.

מדובר במשחק הסופרקאפ האירופי, אשר יפגיש בין אלופת אירופה באיירן מינכן הגרמנית, למחזיקת גביע הליגה האירופית סביליה הספרדית ואשר יתקיים בבדופשט בירת הונגריה ב-24 בספטמבר.

על פי הודעת אופ"א, 20,000 אוהדים יורשו להיכנס למשחק היוקרתי אשר יתקיים באצטדיון שמכיל 67 אלף מושבים, כאשר עדיין לא ברור אם האוהדים שיורשו להיכנס לתחומי האצטדיון יהיו של באיירן מינכן וסביליה אשר יטוסו להונגריה, או שמא רק תושבי הונגריה עצמה יורשו להיכנס לאצטדיון.

בין כך ובין כך, מדובר יהיה בתקדים עולמי והיסטורי, כאשר לראשונה יתקיימו משחקים בנוכחות קהל רב, דבר שלא קרה עדיין מאז פרוץ הנגיף המבהיל לחיינו.

בינתיים, באופ"א אמרו כי בכל הקשור לכניסת קהל למשחקי הנבחרות השונות שיתקיימו גם הם במהלך חודש ספטמבר, כניסתם עדיין תהיה אסורה כששם אמרו כי כניסתם של 20,000 האוהדים למשחק הסופרקאפ האירופי הינו בגדר פיילוט בלבד.

"אף שהיה חשוב לנו להראות שהכדורגל יכול להמשיך ברגעים קשים ללא אוהדים, המשחק איבד חלק מהאופי שלו", אמר הנשיא אלכסנדר צ'פרין. "אנחנו מקווים להשתמש בסופרקאפ כפיילוט כדי לראות אוהדים שבים למגרשים. אנחנו עובדים בצמוד להתאחדות ההונגרית כדי להבטיח את בריאות כל המעורבים במשחק. לא ניקח סיכון עם בריאות האנשים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il