תורמות השיער בקייטנת 'עלה'
תורמות השיער בקייטנת 'עלה' צילום: יח"צ

בקייטנת הקיץ של רשת 'עלה' לוקחים חלק עשרות ילדים ובני נוער עם מוגבלות שכלית קשה וסיעודיים לחלוטין נרשמה התרגשות גדולה, כשילדות יחד עם נשות צוות תרמו שיער עבור פאות לנשים חולות סרטן דרך עמותת "זיכרון מנחם".

השנה בצל הקורונה ובשל כך שמדובר בקבוצת סיכון כך שההגבלות לא מאפשרות לקיים פעילויות רבות, הוחלט לגוון בתכנים ייחודיים את הקייטנה וכך נולד הרעיון של תרומת השיער.

בין התורמות נמצאות הילדות ליהיא בת ה-5 וליאן בת ה-7. שתיהן גרות בפנימיית 'עלה' בבני ברק מספר שנים מאז שהיו פעוטות, שתיהן מתפקדות עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה. ליהיא וליאן מאוד התרגשו מהמעמד ומתשומת הלב שקיבלו מהנוכחים במקום.

הרב יהודה מרמורשטיין, מנהל רשת 'עלה' סיפר, "זה יום מיוחד בשבילי. אנחנו מחנכים ברשת לכך שכל אדם צריך לתת מעצמו כפי יכולתו וכולנו מתרגשים היום לראות את בנות עלה זוכות להיות בצד הנותן והמעניק".

דבורה גלאובר, מנהלת פנימיית עלה בני ברק, אומרת כי "אנחנו בעלה מאמינים ביכולתו של כל דייר להיות חלק מהכלל ולתרום מעצמו למישהו אחר על אף ולמרות המגבלה. עבור הצוות והמשפחות זהו אירוע מרגש מאד - דיירות וצוות שותפות למטרה אחת מיוחדת לטובת הכלל".