אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

תנועת בוחרים במשפחה מגיבה למתקפה מצד שדולת הנשים שטענה כי היא 'מאשימה את הקורבן במקרה האונס', בהקשר של המקרה הקשה באילת.

התנועה פרסמה השבוע מכתב לפיו "המקרים הקשים שאנו נחשפים אליהם, כמו האונס באילת, נובעים מהאוירה המתירנית לפיה המין נעשה ערך בפני עצמו. פגיעות בנשים נובעות בין השאר מהאוירה המתירנית, שלפיה הכל מותר וקשר מיני לא מחייב קשר אישי ונישואין, ואין קדושה וטהרה".

על כך הגיבה שדולת הנשים וכתבה: "המכתב המביש של ארגון בוחרים משפחה הוא דוגמה מזעזעת להאשמת הקורבן במקרי אונס. יש דבר כזה מין בהסכמה, מין בריא וטוב בין שני בגירים ויש עולמות של ניצול וכוח וכל ערבוב בין שניהם הוא עיוות המציאות. לא למותר לציין שהמחקר מלמד שהשיעורים של פגיעות מיניות בחברה הדתית והחרדית דומים לאוכלוסייה הכללית".

בתנועה השיבו לדברים וכתבו, "לגבי הטענה שפגיעות יש גם בחברה הדתית, נכון מאד. כל אדם נולד עם יצר, והוא קיים בכל מקום. אבל הוא יכול לגדול והוא יכול לקטון, וזה תלוי מאד באוירה הציבורית. כשהאוירה מעודדת אותו – הוא מתעצם ופוגע הרבה יותר. האוירה בעולם היום היא מורעלת ויצרית, ואי אפשר לחלק את העולם לחברות שונות. כולנו חיים באותו עולם, וסופגים את אותה אוירה, מי יותר ומי פחות. כשהמתירנים היצריים מרעילים את האוירה ויוצרים אוירה יצרית – הם פוגעים בכולנו ומרעילים את כולנו. גם את הדתיים וגם את החילונים. המאבק שלנו הוא על נקיון האוירה בעולם כולו".

"ועם זאת", מוסיפים בתנועת בוחרים במשפחה, "כיון שהתעקשתן על 'לא למותר לציין', נציין אף אנו ש'לא למותר לציין' שרבים יודעים היטב לנפנף בכך ש'ידוע שיש מחקר שאומר שהפגיעות בחברה הדתית והחרדית זהות לפגיעות בחברה החילונית', אבל כאשר מבקשים את מסד הנתונים שעליו מבוסס המחקר – הכל נאלמים דום. אין נתונים ולא יכולים להיות נתונים על פגיעות לא מדווחות. כל ה'מחקרים' האלה, שהכל יודעים לצטט בשם 'מחקר ידוע', מבוססים במקרה הטוב על הנחת המבוקש".

"איננו מבינים מה זה קשור לשדולת הנשים, ולמה שדולת הנשים מצאה לנכון להגיב. שדולת הנשים לכאורה אמורה להגן על נשים מפני ניצול, מפני קיפוח וכו'. איך הגנה על הזכות לקיים קשר גופני ללא מחוייבות נכנסת תחת רשימת המשימות של שדולת הנשים? זה קשור לזכויות הנשים? אם כבר – אז נראה לי שהפעם הן יצאו להגנה על יצר גברי במיוחד. מה הקשר לנשים וקיפוחן? (חוץ מהסיסמה שאינה קשורה בשום צורה לעובדות הנוכחיות אך נשלפת כברירת מחדל: האשמת הקרבן. ממש לא רלוונטי במקרה הזה, אבל שולפים אותה כרוטינה). הדבר מחזק את החשד שגם במקרים אחרים, לא האינטרס של הנשים הוא שעומד לנגד עיני שדולת הנשים, אלא דברים אחרים לגמרי", מסכמים בתנועה.