הליכוד במתקפה על ''ימינה''

מירי רגב: ''בנט ושקד לא המליצו על נתניהו בפעם הקודמת''. מתן כהנא: "שלום לשרה רגב דוברת ההתנתקות. למה את משקרת? המלצנו על ביבי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ

הליכוד במתקפה על ''ימינה''-ערוץ 7
מירי רגב
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חברת הכנסת איילת שקד שהודיעה הבוקר (רביעי) כי מפלגת ימינה ''לא פוסלת'' להמליץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר הבחירות הבאות, עוררה זעם בליכוד.

שרת התרבות מירי רגב תקפה: ''גם בפעם הקודמת בנט ושקד התחייבו שימליצו על נתניהו וברגע האמת לא עמדו בהבטחתם לציבור. בנט ושקד התנגדו לריבונות וקראו לה 'תוכנית כליה', תוקפים את נתניהו כבר שנים באובססיה. קשה לסמוך עליהם שלא ילכו עם לפיד ברגע האמת".

שר הסייבר דודי אמסלם אמר ''באמת שאנחנו מודים לגברת שקד... רק חבל שלא המלצתם על נתניהו לנשיא בפעם הקודמת, אז לסמוך עליכם קצת קשה כרגע. נקווה בכלל שתקבלו לכך אישור מה'ברית החדשה' שלכם עם לפיד''.

ח"כ מתן כהנא (ימינה) הגיב לדבריה של רגב: ''שלום לשרה רגב דוברת ההתנתקות. למה את משקרת? המלצנו על ביבי. נכחתי שם אישית. ביבי ריסק את בלוק הימין וזרק אותנו לאופוזיציה (תודה לאל שאנחנו לא חלק מהממשלה הכושלת שלכם). ככל שזה תלוי בי, בפעם הבאה רק בנט. מגיעה לנו מנהיגות אחרת''.

ההשתלחות של הליכוד מגיעה על רקע הזינוק של מפלגת ימינה בסקרי המנדטים. ביום ראשון האחרון פורסם סקר של הפרופסור קמיל פוקס וחדשות 13 ממנו עלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום (ראשון), הליכוד בראשות בנימין נתניהו היתה מקבלת 31 מנדטים.

סיעת יש עתיד–תל''ם של יאיר לפיד עם 19 מנדטים, נפתלי בנט וימינה עם 18 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים.

מפלגת כחול לבן של בני גנץ עם 11 מנדטים, ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן עם 8 מנדטים, ש"ס של אריה דרעי עם 7 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים ומרצ עם 6 מנדטים.

לא עוברות את אחוז החסימה: מפלגת העבודה, גשר, דרך ארץ והבית היהודי.

בחלוקה לגושים: גוש הימין עם 63 מנדטים, גוש השמאל-ערבים עם 49 מנדטים. ליברמן עם 8.

לשאלה מי הכי מתאים לכהן כראש ממשלה 38% ענו בנימין נתניהו, 17% בנט, 15% יאיר לפיד ורק 9% חושבים שגנץ מתאים לתפקיד.