יולי אדלשטיין:
לא לטוס לאומן

שר הבריאות בטקס חנוכת מרכז השליטה החדש של המשרד: ''לא להתכנס משפחות סביב שולחן החג אלא לנסות להתאפק".

ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: דוברות משרד הבריאות

שר הבריאות יולי אדלשטיין (הליכוד) חנך הבוקר (רביעי) את מרכז השליטה החדש של משרד הבריאות בקריית שדה התעופה.

באירוע השתתפו גם סגן השר יואב קיש, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, וראש תכנית "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו.

אדלשטיין העניק גיבוי לעמדתו של פרויקטור הקורונה פרופ' גמזו בנושא הנסיעות לאומן, ואמר ''עם כל הצער שבדבר אחריות לאומית אומרת שזה לא הזמן לטוס לאומן, לקברו של ר' נחמן מברסלב.

''אחריות זה לא להתכנס יחד סביב שולחן החג. אם כולנו ננהג באחריות ונקשיב להנחיות, נוכל גם להתגבר ונצא מנצחים בלי לפגוע במרקם החיים של אזרחי ישראל. גם בנושא הזה נהיה דוגמה למדינות אחרות".

שר הבריאות פנה לפוליטיקאים בימין ובשמאל וביקש מהם ''אל תנסו לגזור קופון על חשבון בריאות הציבור. ההמלצות שמגיעות מכאן הן המקצועיות והטובות ביותר שניתן לקבל. אנחנו מתחשבים לא רק בצרכי הבריאות. ואנחנו עושים את המירב שבחודש הסליחות ובימים הנוראים נוכל לשמוע קול שופר ולהתפלל, מי שנוהג כך.

''אנחנו מתחשבים, אבל גם מצפים לפזר את הקהילות לכמה שיותר מניינים כדי למנוע התקהלויות וגידול בתחלואה'', הוסיף אדלשטיין.

פרופ' רוני גמזו הגיב לביקורת כלפיו: "מזכיר למקבלי ההחלטות - לקחנו את הדרך המסובכת, היא לא תמיד הפופולרית. אזרחי המדינה וגם החברים בממשלה והפוליטיקאים לא מבינים מה אנחנו עושים כאן ובאיזו דרך בחרנו".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי אמר "אנחנו במלחמה וחיים כמעט רגיל. נכון, יש מסכנים ומובטלים שנגזל מטה לחמם. אבל בסך הכל אנחנו חיים, ועושים כל שניתן כדי לתת לכולנו לחיות. במלחמה הזאת נדרשת מנהיגות. לא תמיד אנשים מבינים היום איפה אנחנו עומדים ומה עומד מאחורי המספרים".