"עזר מציון" חנכה סניף חדש בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג: "המבנה החדש של עזר מציון שהוקם בעיר יעמיק את הפעילות של עזר מציון בעיר ויסייע לתושבי העיר והסביבה"

ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ

הסרת הלוט
הסרת הלוט
צילום: עזר מציון

עמותת "עזר מציון" חנכה אמש (שלישי) את סניף פתח תקוה החדש ברחוב השושנים בעיר. בטקס השתתפו רב העיר הרב מיכה הלוי, ראש העיר רמי גרינברג, יו"ר "עזר מציון" הרב חנניה צ'ולק, ד"ר ברכה זיסר, ח"כ אליהו ברוכי ומנהל הסניף משה ישראלי.

סניף פתח תקוה, שפועל כבר 25 שנים, מעניק מגוון רחב של שירותים לטובת אוכלוסיית החולים והקשישים בעיר ובאזור, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיר.

בין השירותים הניתנים בסניף: הסעות באמבולנסים וברכבי מתנדבים, השאלת ציוד רפואי ושיקומי, מערך רחב של מתנדבים בבתים ובבתי החולים, סיוע ותמיכה בקשישים כולל שירותי מטפלים ומטפלות, שירותי רווחה – סמך מקצועי, סיוע למתמודדים עם בעיות נפשיות, תמיכה וסיוע למשפחות חולי אלצהיימר, מערך ההתנדבות 'מחוברים לחיים', מועדוניות, מעונות יום שיקומיים ועוד. מעטפת תמיכה זו ניתנת מדי שנה לכ- 17,000 איש.

עיריית פתח תקווה שותפה כבר שנים רבות בעשייה ובפעילות של עמותת "עזר מציון" למען החולים והקשישים בעיר ומחוצה לה. העירייה הקצתה את הקרקע שעליה הוקמו 'בית אורנית' ו'בית המאגר הלאומי לתורמי מח עצם' הממוקמים ברחוב קפלן ומגישים סיוע תומך ומציל חיים לחולים בארץ בעולם. גם הסניף החדש הוקם על קרקע שהוקצתה על ידי העירייה.

צילום: עזר מציון

ראש העיר רמי גרינברג: "עמותת עזר מציון עושה מלאכת קודש כבר שנים למען הקהילה, לטובת הנזקקים והחלשים. מבנה זה אשר אנו חונכים היום ישמש את העמותה להמשך פעילותה וכמובן יעמיק את הקשר לעיר, וירחיב את מגוון השירותים והסיוע אותם היא מספקת לתושבי העיר והאזור. אנו מוקירים תודה לעזר מציון על כל העשייה, על כל הפעילות, לא רק בפתח תקוה אלא בעולם כולו! אני מודה לרב חנניה צ'ולק יו"ר עמותת עזר מציון על שיתוף פעולה מצוין לאורך כל הדרך, גם בימי הקורונה, ותודה מקרב לב גם לכל הפעילים והמתנדבים. יישר כוח".

הרב חנניה צ'ולק אמר בטקס: ''עזר מציון מודה למר רמי גרינברג ראש העיר, על האמון ועל השותפות העמוקה בפועלנו למען אלה הזקוקים לנו. אנו שמחים כי זכינו בשותפים כאלה ומקווים להמשיך ולעשות יחד למען החולים בעיר ובסביבתה".