הנרצח בפיגוע בפתח תקווה: חסיד ברסלב, אב לארבעה ילדים

הרב שי אוחיון, תושב העיר, הוא הנרצח בפיגוע בצומת סגולה. מערכת הביטחון ממשיכה בחקירת הפיגוע והמחבל שביצע את הדקירה נחקר בשב"כ.

ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ | עודכן: 17:42

הותר לפרסום כי הנרצח בפיגוע הדקירה שאירע בצהריים (רביעי) בצומת סגולה בפתח תקווה הוא הרב שי אוחיון, חסיד ברלסלב כבן 39, אב לארבעה ילדים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאחר פרסום שמו של אוחיון וכתב בטוויטר, "בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחת אוחיון על רצח אב המשפחה, הרב שי, בפיגוע דקירה היום בפתח תקווה. הלב כואב. רעייתי שרה ואני מחבקים את המשפחה, אישה וארבעה ילדים שנותרו היום בלי אבא. אנו נפעל להריסת בית המחבל ולמיצוי העונש החמור ביותר".

דוד יוסף מוגרבי, חברו הטוב של הנרצח סיפור לחדשות 13, "המשפחה מסרבת להאמין - לא מעכלת. אמא שלו, אישה מבוגרת ואלמנה, הייתה מוכנה להתחלף איתו. הרבה אנשים מהקהילה שלו, שהיה הרב שלהם לא מאמינים ולא מעכלים. הוא לא היה מסוגל לעשות רע לאנשים".

מוגרבי הוסיף, "הכרנו לפני 11 שנה כשחיפשתי מקום לימודים. הוא היה קודש בחייו וקדוש גם עכשיו. הוא למד במסירות הוציא בהתחלה תואר לרב מושב ואחרי זה תואר לרב אזורי התקדם הלאה והוציא תואר לרב עיר בגיל 39 עם אישה צעירה וארבעה ילדים".

המחבל החשוד בדקירה, פלסטיני מכפר ליד שכם המחזיק באישור עבודה, נעצר על ידי המשטרה ונחקר בשירות הביטחון הכללי.

אוראל תורתי, עד ראייה שנכח במקום סיפר בשיחה עם חדשות 13: "נסעתי באוטו ופתאום ראיתי סכין, כמו סכין קצבים. הוא הכניס אותה אולי 6-5 פעמים לגוף של הבן אדם. ראיתי מלא מלא דם. עצרנו מהר את המכוניות, פתאום ראינו את הדוקר עם הסכין אז אנשים רצו למכוניות וניסו לפגוע בו".

פראמדיק מד"א אילן מועלם וחובש בכיר במד"א חזי גוטמן סיפרו: "הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות, עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה מתקדמות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית חולים".