התמונה שהצילה את אביאל ממליה

תמונה של מנהל מחלקת הרפואה של מועצת שומרון במהלך מבצע בדיקות קורונה, הביאה לאיתור גידול בצווארו ולניתוח להסרת הגידול.

ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ

התמונה של אביאל ממליה שהובילה לניתוח
התמונה של אביאל ממליה שהובילה לניתוח
צילום: ללא

מתברר שגם תמונה בפייסבוק יכולה להציל חיים. אביאל ממליה מנהל מחלקת הרפואה במועצה האזורית שומרון עומד בראש מבצע המתנדבים של מועצה אזורית שומרון לבדיקות קורונה מהירות לתושבים.

כמה שעות לפני כניסת שבת הוא נכנס לבצע בדיקות קורונה בשבי שומרון ורגע לפני שיצא נכנס עם חבריו לבית ראש המועצה יוסי דגן המתגורר במקום כדי לנוח מעט ולשתות כוס קפה. דגן הודה למתנדבים על עבודתם והם צילמו איתו תמונת סלפי אותה העלה ממליה לפייסבוק.

כמה ימים לאחר מכן שלחה לו אחותו את התמונה שהעלה עם עיגול מסביב לצוואר ושאלה: "בדקת את זה?".

ממליה מספר, "לא רציתי לבדוק את הנושא אולם לאחר מספר שכנועים הלכתי לרופא עשיתי אולטראסאונד ושם גילו גידול בבלוטת התריס. הלכתי לרופא כירורג שאמר לי שצריך לעשות ניתוח כריתה של בלוטת התריס. אחרי הוצאה של הבלוטה התברר שהיא הייתה בגודל של כעשרה ס"מ, הרבה יותר גדולה ממה שחשבנו, מה שבפועל יכול היה להיות מסוכן".

כך כתב ממליה בפוסט שפרסם, "'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל ימנע עצמו מן הרחמים'. אז לא הונחה לי על הצוואר חרב, אבל כן הונחה על צווארי סכין מנתחים, ועם הצלקת שתהייה לי בקרוב אחרי שאני אוריד את הפלסטר, אפילו אני לא הייתי מתעסק איתי".

"כמובן שבהכל אשם הפייסבוק. העלתי תמונה תמימה, התמונה צולמה עם מוט סלפי באפריל האחרון, כמה שעות לפני כניסת שבת חול המועד פסח, בגלל המוט סלפי הייתי צריך להרים את הראש וככה הצוואר שלי בלט יותר. מי שזיהתה משהו מוזר היתה אחותי שירה פולק ששלחה לי חזרה את התמונה ערוכה ושאלה אותי אם בדקתי את הגוש המוזר בגרון. ברוך השם עכשיו די בסדר, אני יושב בבית ולא מדבר, כי כל דיבור מזכיר לי שעשיתי ניתוח. תרשו לי מכאן לחזק ולהתפלל על הביולוגים והמדענים שעומלים ושוקדים למצוא חיסון לקורונה, שיהיה לכם בהצלחה, אנחנו כבר מוכנים, תרגישו בנוח", סיכם ממליה.

יחידת מתנדבי הקורונה של המועצה האזורית שומרון הוקמה לבקשת ראש המועצה יוסי דגן בשיתוף עם מנכל מד"א. היחידה מתגברת את בדיקות הקורונה כדי לעצור את התפשטות המחלה. עד היום ביצעה היחידה מאות בדיקות קורונה ברחבי השומרון.