הביקור במכינה
הביקור במכינה צילום: דוברות עיריית בית שמש

לקראת פתיחת שנת הלימודים ובצל המאבק בנגיף הקורונה הגיעה ראשת העיר עליזה בלוך יחד השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון לסיור במכינת ידידיה בבית שמש, שם נפגשו עם הצוות החינוכי ועם נציגים מקהילת בוגרי המכינה שמתגבשת בעיר.

מנכ"ל ישיבת הכותל ומוסדותיה מוטי ג'רבי הודה לראשת העיר, לסגן השר ביטון ולאנשי משרד הביטחון על התמיכה הרבה ואיחל שתימשך גם לאחר שיזכו להשלים את בניית הקבע בעיר בית שמש.

ראשת העיר וסגן השר הביעו את הערכתם הגדולה לעשיה החינוכית ולהצלחות הגדולות של הישיבה ומוסדותיה, המהוות ראש חץ למוסדות הציונות הדתית כולה בערכים ובעשייה.

המכינה הקדם צבאית ידידיה ממוקמת במרכז בית שמש, ומורכבת מתלמידים מרקעים שונים ומגוונים ומצוות חם ואוהב המאמין ביכולתו של כל תלמיד להצליח.

המכינה מאמינה בכוחות הטמונים בכל אדם, כוחות של בטחון ואמונה, שבעזרתם יוכל להתמודד עם כל קושי ומשבר. היא מתאפיינת באווירה משפחתית וחמה, בחברות ואחווה בין התלמידים, בשמחה ובאהבת הבריות.

שנת הלימודים במכינה משלבת קודש וחול, מחשבה ומעשה. לכן, לצד לימודי הקודש משתתפים התלמידים בפרויקטים ובתוכניות חינוכיות שונות. בין השאר פועלת במכינה תוכנית מנהיגות ומצוינות, הפועלת בשיתוף פעולה עם מכללת עזריאלי, המכללה האקדמית להנדסה בירושלים.

התוכנית מורכבת מקורס פיננסי מקצועי המקנה לתלמידים כלים מעשיים להשתלבות בעולם העסקים ומקורס מנטלי המפתח יצירתיות, יעילות ותהליכי חשיבה, ומקנה כלים מעשיים להתמודדות עם קשיים. התלמידים לומדים לבנות מודל עסקי מלא ולבסוף מציגים אותו באירוע מיוחד בפני הנהלת המכללה, ההורים וצוות המכינה.

ראש מכינת ידידיה הרב שמואל נתנזון אמר, "אנו נרגשים לפתוח את השנה בבית שמש, במיוחד לאחר השנה המאתגרת בצל המאבק בנגיף הקורונה. אתגרי התקופה האחרונה מצריכים מכולנו יותר הכנות בשביל לשמור על בריאות התלמידים מחד, ומאידך מגלה אצל תלמידינו כוחות נפלאים של עשיה לתרומה לקהילה".

"גם השנה ימשיכו תלמידי המכינה ויהיו מוכנים לכל משימה שהעיר ותושביה יצטרכו כדי שיחד נעבור את התקופה המאתגרת הזו. החיבור המיוחד של מכינת ידידיה והעיר, מייצר קרקע פורייה לעשיה חברתית וחינוכית מהמעלה הראשונה. אני מאחל בהצלחה רבה לכל תלמידי ישראל ומכינות הקד"צ ובמיוחד לתלמידנו החדשים שיחלו את לימודיהם בשבוע הבא", הוסיף הרב נתנזון.