ישראל הגישה תלונה באו"ם: "התקפות חיזבאללה - ידרדרו את האזור"

השגריר גלעד ארדן הגיש תלונה רשמית חריפה למועצת הביטחון בעקבות ניסיון הפיגוע של מחבלים נגד חיילי צה"ל בגבול לבנון.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, פנה היום (חמישי) במכתב תלונה רשמי חריף למועצת הביטחון בדרישה שתנקוט צעדים מידיים מול ממשלת לבנון וכוח יוניפי"ל לאחר הירי לעבר כוחות צה"ל בגבול הצפון ע"י חוליית מחבלים של חיזבאללה.

בתלונתו ציין השגריר ארדן כי "המתקפה האחרונה לעבר כוחות צה"ל, לצד התעצמות חיזבאללה ופעילותו בדרום לבנון, מגדילות את הסיכוי להסלמה בגבול הצפון וזו עלולה להוביל להשלכות קשות כנגד לבנון והאזור כולו".

ארדן צירף לתלונה צילום אוויר של האזור ממנו בוצע ניסיון הפיגוע של חיזבאללה הנמצא בין שתי עמדות של כוח יוניפי"ל ובסמוך לקו הכחול.

המפה שצירף השגריר ארדן לתלונה למועצת הביטחון
צילום: המשלחת הישראלית לאו"ם

לדבריו, הצילום ממחיש את אוזלת היד של כח יוניפי״ל שאינו מממש את ייעודו והועבר ברקע דרישת ישראל לחיזוק סמכויות ופעילות הכוח אל מול פעילות הטרור של חיזבאללה.

אמש פנה ארדן לחברות מועצת הביטחון בדרישה לשנות משמעותית את מנדט יוניפי"ל על מנת שהכוח יוכל לקבל גישה רחבה ויכולת פיקוח באזורים בהם פועל חיזבאללה.

פנייתו של ארדן מגיעה כחלק מהמאמץ הדיפלומטי שמובילות ארה"ב וישראל לקראת ההחלטה בדבר המנדט ע"י מועצת הביטחון שתתקבל בימים הקרובים.

"אין הצדקה לכוח מסורס שבתוך שטחו חיזבאללה מתעצם והופך את דרום לבנון לבסיס טרור. רק שינוי מהותי בתפקודו וביכולותיו בשטח יוכלו להצדיק את קיומו", אמר השגריר ארדן.