דני דנון: אתמודד על ראשות הליכוד אחרי עידן נתניהו

שגריר ישראל באו"ם לשעבר מצהיר כי הוא רואה את עצמו מועמד משמעותי להנהגת מפלגתו אחרי שראש הממשלה יסיים את תפקידו.

ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

דני דנון: אתמודד על ראשות הליכוד אחרי עידן נתניהו-ערוץ 7
דני דנון
צילום: שחר עזרן

השגריר לשעבר דני דנון מצטרף להצהרות על כך שיתמודד על הנהגת הליכוד ביום שאחרי נתניהו.

בראיון לעיתון "ישראל היום" שיתפרסם במלואו מחר אמר דנון, "התמודדתי מול ראש הממשלה פעמיים, ב‭2007- ‬ וב-‭.2014‬ מניח שלא תהיה מחזוריות של שבע שנים, כי לא תהיה התמודדות ב-‭.2021‬ אבל אני בהחלט רואה את עצמי מועמד לראשות הליכוד לאחר עידן נתניהו".

לדבריו, "אני רואה את עצמי כמי שבא עם מטען ועם יכולות. אציג את ה'אני מאמין' שלי. ברגע שנתניהו ייצא מהמשחק הפוליטי, גם בממשלה וגם בתנועה קשה לצפות מה יהיה. אני רואה את עצמי ראוי להנהגת התנועה ביום שאחרי נתניהו".

דנון נשאל על כך שנחשב כמי שהוגלה על ידי נתניהו לארה"ב לפני חמש שנים, אחרי שפיטר אותו, ואחרי שהתמודד מולו בפריימריז. "להיות שגריר ישראל באו"ם זו לא הגליה. אני חוזר מחוזק עם הבנה של המערכת הבינלאומית, עם היכרות אישית עם מנהיגים מכל העולם, עם ניסיון בינלאומי. זה לא עונש, להיפך. יצאתי לקורס קצינים. לא שלחו אותי למאסר. לקחתי חלק בדברים חשובים מאוד, כמו העברת השגרירות האמריקנית ומעבר שגרירות גואטמלה לירושלים, הקשר עם הונדורס, ויש עוד מדינות. הייתי בלב העשייה המדינית".

על עבודתו כשגריר באו"ם הוא אומר כי "ההישג הגדול ביותר הוא שינוי התפיסה. עברנו מהגנה להתקפה. האו"ם היה מגרש המשחקים רק של הפלשתינים. כל מה שהם רצו הם קיבלו, הכל היה נגדנו, והגבנו כשהיה צריך. מה שעשיתי היה לא רק להגן - אלא לתקוף, ליזום. עשינו אירועים באו"ם, הבאנו את משפחות מאיר וגולדין לאו"ם, למפגשים עם נציגים של מדינות. נאמנו, עשינו תערוכות, אירועים, שיגענו את המערכת".

דנון מבקש להתייחס גם לנושא החלת הריבונות ואומר כי היא אינה צריכה להיות תלויה בהסכמה האמריקנית. "אנחנו צריכים לקבל את ההחלטות שלנו. בטווח הארוך זה יוביל למחיאות כפיים מארה"ב. תראה אפילו את אולמרט, שאני לא בדיוק מחסידיו - הוא החליט לתקוף את הכור בסוריה, בוש אמר לו בטלפון לפני התקיפה אל תעשה את זה, אחרי התקיפה בוש אמר לו שעכשיו הוא מעריך את הישראלים מחדש. כך בוש כתב בספר שלו. ההחלטה צריכה להיות החלטה שלנו".

"לצערנו, הנושא ירד מסדר היום כרגע, יכול להיות שבעוד שנה-שנתיים הנושא יעלה מחדש ותהיה הזדמנות נוספת", סיכם.