הרב רפי פרץ: השנה לא נוסעים לאומן

״הנסיעה לאומן השנה היא בגדר פיקוח נפש״, הזהיר שר ירושלים וקרא להישאר בארץ ולא לטוס לאוקראינה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ (הבית היהודי) קורא לישראלים הנוהגים לנסוע לאומן מדי ראש השנה, להישמע להנחיות הבריאות ולהישאר בארץ.

״׳וחי בהם ולא שימות בהם׳ אמרו חז"ל. הנסיעה לאומן השנה היא בגדר פיקוח נפש. אינני נכנס לסיבות של המנהג לטוס לאומן בשנה רגילה, אך בעת הזו הדבר הוא פיקוח נפש לטסים, לבני משפחותיהם ולכל מדינת ישראל״, אמר פרץ. 

השר הדגיש: ״השנה לא נוסעים לאומן. אני קורא לכולם - תמלאו אחר הוראות משרד הבריאות והממונה על המאבק בקורונה - רק ככה ננצח את הקורונה״.

בתוך כך, ממשלת אוקראינה תתכנס היום לדיון שבסיומו תיתכן וגם תקבל החלטה רשמית, לאסור התקהלויות המוניות באומן בתקופת חגי תשרי – וזאת בנוסף להחלטה שהתקבלה אמש שלא לאפשר כניסת אזרחים זרים למדינה במהלך חודש ספטמבר).

מי שיעמוד בראש הדיון הוא ראש ממשלת אוקראינה. גורמים באוקראינה אמרו לכאן רשת ב׳ כי "למכתבו של פרופ' גמזו לנשיא אוקראינה היה תפקיד מרכזי בהחלטה שלא לאפשר התקהלויות המוניות באומן".

אמש פורסם תיעוד של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי בשיחה עם רבנים מקומיים, שסיפר על שיחתו עם ראש הממשלה נתניהו שהזהיר אותו מכניסת חסידים לאומן.

"בכל שנה אנו מקבלים בכבוד ובברכה את עשרות אלפי החסידים שעולים לציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, אך השנה עקב מצב התחלואה לא נוכל לאפשר לכזאת כמות של חסידים להגיע לאומן", הסביר.