לספר לה שאני נופל?

לצערי אני נכשל בהסתכלות במראות לא צנועים. האם, באיזה שלב בקשר ואיך לספר על זה? האם לחכות שאפסיק עם זה לגמרי לפני שאפתח קשר?

הרב יוני לביא , ז' באלול תש"פ | עודכן: 22:48

גבר
גבר
צילום: איסטוק

תשובה: שלום לך.

א. ברוך הבא למועדון! כולנו נתקלים בהתמודדויות בענייני צניעות ובעולם חשוף כמו שלנו עם תרבות ליבראלית ואינטרנט פרוץ – זו ממש מלחמה יומיומית.

ב. גם אנשים חזקים שיודעים מה נכון ומה טוב עלולים ליפול לפעמים. מה שחשוב הוא לא לוותר ולהמשיך להתעקש לשמור על עצמך כמידת יכולתך ולחתור להשתפר. "שבע ייפול צדיק וקם" (משלי כד).

ג. עצה קריטית: להקפיד על אינטרנט מוגן ולברור היטב את הסרטים ומקומות הבילוי שלך.

ד. האם לספר לה?
אחד הדברים החשובים ביצירת קשר טוב היא פתיחות וכנות. סודות מפרידים בין בני זוג. האם זה אומר שצריך לספר כל דבר? האם זה אומר שצריך לספר מיד בתחילת הקשר? האם צריך לרדת לפרטים?התשובה לשלוש השאלות שלילית.

בפרט בנושא כמו שלנו שיש הבדל בין האופן שבחור חווה אותו לבין הצורה שבחורה עשויה להתייחס אליו ולקחת אותו בחומרה רבה ביותר וכל הקשר עלול לרדת לטימיון. מה גם שאנו מאמינים גדולים בכוח של תשובה למחוק את כל העוונות כאילו כלל לא היו. ואם כך, על מה יש לספר, בעצם?

ה. האם לחכות שאפסיק עם זה לגמרי לפני שאפתח קשר? לא. כמו שלא תחכה שתפסיק לגמרי לדבר לשון הרע ושתתכוון 100% בתפילה.

כל החיים אנחנו בתהליך של התקדמות והוא ימשיך תוך כדי בניית הזוגיות ואף אחרי החתונה בע"ה.
ברור שאם מישהו נמצא בבלבול מערכות כללי – כדאי שקודם יעשה סדר עם עצמו ורק אז ינסה לבנות קשר עם מישהי אחרת. אבל אדם יציב שדרכו ברורה לו אלא שיש לו התמודדויות, אין זה מונע ממנו לפתח קשר זוגי, ואדרבה הוא רק ייתן לו כוח להצליח יותר גם בתחום הזה.

התשובה ניתנה ע״י הרב יוני לביא במסגרת פינת השאלות ׳הכה את המומחה׳ בפרויקט 252.

הרב יוני לביא הוא מסגל המרצים בפרויקט.

רוצים להתחתן בקלות? הצטרפו לפרויקט 252 מכאן.