שחקני ליגת העל יוצאים מהבידוד

רגע לפני פתיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, במנהלת הליגות ומשרד הבריאות סיכמו על מתווה חדש לחזרה לפעילות בצל נגיף הקורונה

נרי וייס , ז' באלול תש"פ

ארז כלפון. השחקנים יוצאים מבידוד
ארז כלפון. השחקנים יוצאים מבידוד
צילום: באדיבות מנהלת הליגות בכדורגל

יום חג לשחקני הכדורגל בישראל. אחרי שנאלצו להישאר בבידוד ביתי מלבד אימונים ומשחקים מאז החזרה מפגרת הקורונה, אישר היום (חמישי) שר הבריאות יולי אדלשטיין את יציאתם של שחקני הכדורגל הישראלי מחוץ לבידוד, ללא קשר לפעילות הספורטיבית.

יומיים בלבד לפני פתיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, אישר שר הבריאות אדלשטיין את המתווה החדש עליו עמלו במנהלת הליגות בכדורגל לקיום משחקים בצל נגיף הקורונה שעודנו כאן.

על פי המתווה החדש, שחקני הכדורגל הרבים יוכלו לחזור ולנהל את שגרת חייהם בצורה רגילה ולצאת מהבידוד הביתי גם מבלי לצאת לאימונים ומשחקים בלבד, דבר אותו לא עשו מאז חזרו לפעילות לאחר פגרת הקורונה הכפויה בשלהי העונה האחרונה, מאז תחילת הפלייאוף.

למעשה, ההגבלה היחידה אשר תחול על שחקני הכדורגל היא הימצאות בהתקהלויות כאלה ואחרות, זאת על מנת להפחית משמעותית את הסיכון להידבקות.

בנוסף נקבע במתווה החדש כי במידה שתהיינה חשש למקרה של הידבקות בנגיף באחת מהקבוצות, משרד הבריאות יעניק אישור לביצוע בדיקות מקיפות על מנת לזהות מי חיובי לנגיף בדיוק ובכך לבודד רק את מי שצריך ולאפשר את קיום המשחקים בצורה מלאה וללא הפרעה לעקרון ורוח הספורטיביות.

כל יתר ההוראות יתקיימו בדיוק כמו מאז שחזרו לפעילות מלאה.

יו"ר המנהלת, ארז כלפון ברך על אישור המתווה ואמר: "לאחר עבודה מאומצת שכללה דיונים רבים, קבע משרד הבריאות את מתווה הפעילות לעונת המשחקים 2020/21.

אני מאמין בלב שלם כי המתווה שאושר, יאפשר את התחלת וסיום עונת המשחקים באופן תקין. אין ספק שבדרך יהיו קשיים ואתגרים רבים וברור שנצטרך לתת מענה נקודתי לכל בעיית הדבקות או חשיפה לחולים שיהיו בקבוצות כפי שנעשה בימים אלו ממש, אולם מתווה הפעילות כפי שפורט יאפשר את קיום המשחקים עם פגיעה ספורטיבית מינמלית".

"אני מבקש להודות לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, שר התרבות והספורט חילי טרופר והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, אשר עבדו לילות כימים לאישור המתווה על מנת שנוכל לקיים את פעילות הכדורגל המקצועני גם העונה, להסב הנאה למאות אלפי האוהדים ולדאוג לפרנסתם של אלפי משפחות", אמר כלפון.

עוד הוסיף יו"ר המנהלת "אני מצפה כי מנהלי הקבוצות, המאמנים והשחקנים יגלו אחריות ויפנימו את חשיבות השמירה על כללי משרד הבריאות. אפשרנו לשחקנים לצאת מהבידוד הביתי, אולם עליהם להימנע מהמצאות המקומות העשויים לסכן את בריאותם ואת המשך פעילות הליגה. אנא גלו אחריות רבה ותתנהגו בהתאם. בהזדמנות זו ולקראת פתיחת העונה, אבקש לאחל לקבוצות ולקהל עונת כדורגל ספורטיבית, מוצלחת ובעיקר בריאה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il