ראש העיר גבעתיים רון קוניק:
קפסולות בבתי ספר? בלוף אחד גדול

ראש עיריית גבעתיים תקף בחריפות את מתווה פתיחת שנת הלימודים: "יש כל מיני הנחיות שהתעייפתי מלקורא אותן, מה שמייצרים כרגע זה חרטא"

103FM , ז' באלול תש"פ

בעוד מספר ימים תיפתח שנת הלימודים החדשה, אך סגל המורים וההורים ששולחים את ילדיהם לבית הספר מבולבלים מהמתווה של משרד החינוך ועל ההנחיות שמשתנות לעיתים קרובות.

רן קוניק' ראש עיריית גבעתיים' שוחח היום (חמישי) עם שרון גל ומתח ביקורת קשה על ההתנהלות משרד החינוך.

קוניק ניסה להסביר את המתווה לפתיחת שנת הלימודים: "יש פה מצב שמרוב הנחיות ופתרונות לא ישימים, המערכת מותשת, מתעייפת. יש ביזבוז אנרגיה של כל המערכות העירוניות. הילדים מתערבבים אחד עם השני, וכל התפיסה של הקפסולה הלכה לעזאזל. אין במצב הזה פתרונות פשוטים אם בכלל".

קוניק תקף, "למנהיגים שלנו אין אומץ לומר את האמת. או שלא לומדים בכלל כרגע ואף אחד לא הולך לבית הספר לפחות עד אחרי החגים או שכולם לומדים ולוקחים את הצ'אנס ומתמודדים עם ההשלכות. מה שמייצרים את זה כרגע זה די חראטה, הנושא של הקפסולות זה בלוף אחד גדול, זה לא מחזיק מים".

הוא המשיך ועקץ, "אמרו אצלנו שהשנה תיפתח בראשון בספטמבר, ותיסגר בשני בספטמבר. יש כל מיני הנחיות שהתעייפתי מלקרוא אותן, בשיעור הם בקפסולה, בהפסקה הם מתערבבים, בצהרונים הם מתערבבים עם ילדים משלוש שכבות, אחה"צ הם בפעילויות אחרות, בצופים".