גל אוחובסקי נגד קלמן ליבסקינד, "הומופוביה ברורה"

איש הטלוויזיה קורא ליו"ר ימינה להתנער "באופן פומבי מליבסקינד ודומיו אם אתה באמת רוצה להעביר אליך מצביעי מרכז חילונים".

ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

גל אוחובסקי
גל אוחובסקי
Photo by Miriam Alster/FLASH90

איש הטלוויזיה גל אוחובסקי יוצא בטורו באתר מאקו נגד העיתונאי קלמן ליבסקינד וקורא ליו"ר ימינה נפתלי בנט להתנער ממנו ולגנות את דבריו.

"ליבסקינד, שעד לאחרונה השתמש גם במושג 'טרור להט"בי', לא יכול לסבול עולם שיש בו גם משפחות עם אבא ואבא או אמא ואמא. כדי לשמור על העולם הישן הוא מוכן בקלות להקריב את אושרם של הומואים רבים, ובהתאם גם את זה של הנשים הסטרייטיות שיתחתנו איתם".

"מה שקלמן ליבסקינד מטיף זו הומופוביה. הומופוביה ברורה. זה לא משנה שהוא מדבר בנימוס, שהוא נעים הליכות. כשהתארחתי לפני כמה חדשים בתכנית הטלויזיה שלו ושל אראל סג"ל הוא היה סופר-נחמד והשתדל שלא ארגיש מותקף. הבעיה היא שהומופוביה היא לא נחלתם של אנשים משולחי רסן ולשון כמו יורם שפטל ובנצי גופשטיין; כמו כל גזענות, היא מגיעה לפעמים גם עם מתק שפתיים.

"ליבסקינד חזר השבוע במעריב אל טיפולי ההמרה. הפעם הוא בא עם מה שבעיניו נראה תחמושת רצינית: הוא מצא שני גברים שעברו טיפולי המרה והם מאושרים בחייהם החדשים כראשי משפחות, נשואים לנשים ואבות להרבה ילדים. מתברר שאחרי הטור מהשנה שעברה הסכים ליבסקינד להיפגש עם "חברותא", קבוצה של הומואים דתיים, ולשמוע את הצד שלהם.

היה מפגש מוצלח, אבל ליסקינד לא השתכנע. אחרי שהחוק נגד טיפולי המרה עבר בכנסת בקריאה טרומית, הוא החליט שהוא לא יכול לשתוק. לכן פרש בסוף השבוע את סיפוריהם של פ' ונ', שהשם יתברך ברא אותם כהומואים, אבל הם הצליחו 'לצאת מזה'. בטון הענוג שלו הוא שואל, כאילו בתמימות: למה לא לתת לאנשים לבחור?".

בהמשך כותב אוחובסקי "הבעיה היא שעוד לא קם בציונות הדתית האיש האמיץ שיודה שצריך מחשבה מחדש על היחסים בין החרד"לים לבין הלהט"ב, אבל אף פעם לא מאוחר. ויש לי גם מועמד: נפתלי בנט, האיש שרוצה להיות ראש הממשלה הבא של ישראל, ויצטרך שוב לחכות 100 ימים לפחות.

בשבועות אלה שובר בנט את הראש איך לשכנע מצביעי מרכז - אלה מהם שחושבים שהוא אכן מתגלה בקורונה כמנהיג רציני - להצביע עבורו בבחירות. ברור לו שברגע האמת המצביעים האלה יפחדו ממנו, מכך שהצבעה בשבילו היא הצבעה לימין משיחי מטורף. שהוא רק סיפור כיסוי.

אם בנט רוצה באמת לשכנע שהוא מביא איתו רוח חדשה, הוא צריך להקדיש את החודשים הבאים כדי לארגן מחדש את המשוואה: מתנחלים נלחמים בלהט"בים. הוא יכול לנסות לשכנע אנשים כמו ליבסקינד - או להבדיל הרב יגאל לווינשטיין - לשנות פאזה, להחליף כרטיס, תקראו לזה איך שבא לכם. או שהוא יכול סתם להתנער מהם ולהסביר שהמפלגה שלו תייצג גישה חדשה ששואבת מהיהדות האורתודוכסית האמריקאית (הלא חרדית)".