ישראל גנץ: בג"ץ מתעלל בהתיישבות

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ תקף בחריפות את החלטת בית המשפט העליון להרוס את היישוב מצפה כרמים.

''שופטי בג"ץ ריסקו את זכויות האדם של 250 תושבים והורו על הריסת יישוב חי ומשגשג", אמר גנץ. ''בעוול שאין כדוגמתו ביטלו השופטים את החלטת בית המשפט המחוזי והוכיחו שרק מניעים פוליטיים והשקפת שמאל קיצוני מובילה אותם וגורמת להם להתעלל בילדים ומשפחות ולהורות על עקירת יישוב פורח''.

גנץ סיפר כי היישוב מצפה כרמים הוקם באישור ובהסכמת כל רשויות המדינה. ''ראש הממשלה דאז אהוד ברק אישר את עליית היישוב על הקרקע לאחר שהשטח נבחר בקפידה. היישוב הועתק בשעתו בהסכמה למקומו הנוכחי וכעת בג"ץ מרים עליו את ידו.

לדבריו, ''האחריות למניעת העוול מוטלת על כתפי ראש הממשלה, שר הביטחון ונבחרי הציבור. אין דרך אחרת. חובה לקדם את פסקת ההתגברות ולחוקק מחדש את חוק ההסדרה המלא. אין שום פתרון אחר לעוינות של בג"ץ נגד ההתיישבות ונגד כל מדיניות שאינה שמאל קיצוני".

חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד הגיב לפסק הדין וקרא לבקש דיון נוסף בבג''ץ: ''התוצאה אליה הגיעו שופטי הרוב בעניין 'מצפה כרמים' אינה הגיונית ואינה צודקת. על המדינה להמשיך ולהאבק להסדרת מעמדו של הישוב: להגיש בקשה לדיון נוסף בהתבסס על פסק דינו של השופט הנדל ולקדם חקיקה, במקרה הצורך".

במועצת יש''ע אמרו כי זו ''עוד החלטה שערורייתית של בג"ץ, שמבקש לפגוע בהתיישבות בפסק דין חמור שמפלה יהודים. אין כאן לא צדק ולא היגיון.

''בית המשפט המחוזי קבע כי ניתן להסדיר את היישוב, אך בצעד דרקוני השופטים מחליטים להרוס בתים של יהודים ללא שום הצדקה. זוהי אפלייה חמורה של היישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, שנעשתה בחוסר תום לב.

''על השופטים לקרוא טוב את דעת המיעוט של שופט העליון ניל הנדל, אשר טוען בפסק הדין כי "דין הערעור האזרחי להידחות ודין העתירה להימחק".

במועצת יש"ע דורשים מראש הממשלה נתניהו ''לתת תשובה ציונית הולמת ולאשר מיידית את בנייתן של אלפי יחידות דיור בכל רחבי ההתיישבות''.