סוהא ערפאת מדברת

אלמנתו של יאסר ערפאת בריאיון לכאן חדשות בעקבות המתקפה נגדה ברשות: יש הנחיות להפוך אותי לבוגדת, וההנחיות יוצאות מלשכת אבו מאזן.

ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

אלמנתו של יאסר ערפאת, סוהא, סיפרה בראיון ל"כאן חדשות" כי היא מקבלת איומים מהרשות הפלסטינית בעקבות הפוסט שפרסמה באינסטגרם ובו התנצלה בפני איחוד האמירויות על כך שפלסטינים ביו"ש הוצתו דגלי האמירויות ותמונותיו של השליט מוחמד בן זאיד.

"יש הנחיות להפוך אותי לבוגדת, וההנחיות יוצאות מלשכת אבו מאזן. אם יפגעו ולו בשערה משערותינו, אטיל את האחריות על הרשות. אם הם רוצים לפתוח את שערי הגיהנום, גם אני אפתח", איימה ערפאת.

לדברי סוהא, הרשות הפלסטינית החלה להתנכל לבני משפחתה, ואחיה – השגריר הפלסטיני בקפריסין – זומן לחקירה ברמאללה לאחר שסירב לארגן פעילות נגד האמירויות במתחם השגרירות.

"הם רוצים להרוס את המשפחה של יאסר ערפאת? אנחנו יותר חזקים מהם", אמרה. היא הזהירה כי אם בכירי הרשות ימשיכו לנהל מסע הכפשה נגדה, היא תפרסם בפומבי את הידוע לה עליהם מרישומי זיכרונות ערפאת. "אני אפתח את שערי הגיהינום. די בכך שאפרסם קמצוץ ממה שידוע לי, וזה 'ישרוף' אותם מול בני עמם".

"אני דורשת הגנה מאבו מאזן, אותו אני אוהבת, אבל אלה שסביבו מזינים אותו במידע שגוי. אני קוראת לאבו מאזן לספק לי הגנה בטרם אפנה לכל מנהיג ונשיא בעולם כדי שיגנו עלי", אמרה סוהא ערפאת.

היא הזהירה כי "אם תיפול שערה מראשה שלה, או של בתה ובני משפחתה, היא תראה ברשות הפלסטינית אחראית לכך. היא אחראית לחיינו".

סוהא אמרה כי לו היה ערפאת בחיים, הוא לא היה נוהג באיחוד האמירויות כפי שהרשות הפלסטינית נוהגת בנסיכות המפרצית. "ערפאת היה הולך לשם ומבקש מבן זאיד לסייע לו מול נתניהו. היה מבקש ממנו שיפעל לשחרור אסירים פלסטינים או לשינוי עסקת המאה. להגיד על מדינה ערבית בוגדת? די עם הסיסמאות. הלוא הפלסטינים יושבים עם הישראלים לרבות שב"כ המוסד ואמ"ן. אז על מי אתם צוחקים?! תפסיקו לצחוק על העם ועל האנשים שלכם''.