תת-אלוף שלומי בינדר:
צבא הטרור של חיזבאללה ניסה מספר פעמים - ולא הצליח לממש את זממו

אלוף-משנה עומר כהן נכנס לתפקידו החדש כמפקד עוצבת "ברעם", במקומו של אלוף-משנה רועי לוי.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ז' באלול תש"פ

טקס חילופי התפקידים
טקס חילופי התפקידים
צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה עומר כהן נכנס היום (שישי) באופן רשמי לתפקידו החדש כמפקד עוצבת "ברעם".

כהן החליף בתפקידו את אלוף-משנה רועי לוי, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות וצפוי לצאת ללימודים במכללה לביטחון לאומי.

טקס החילופים נערך בראש הנקרה, במעמד מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת "הגליל" תת-אלוף שלומי בינדר, מפקדים, לוחמים ובני משפחה.

מוקדם יותר היום התקיים טקס חילופי מפקד גדוד "שחף". סגן-אלוף דנה בן-עזרא סיימה את תפקידה כמפקדת הגדוד וסגן-אלוף ענאן פארס החליפה.

טקסי החילופים מתקיימים בתקופה דרוכה בגבול לבנון, בה צה״ל פועל בכוננות מוגברת מול כוונות ארגון הטרור חיזבאללה לפגוע בחיילי צה״ל. תוך חילופי המפקדים, שומרים חיילי ומפקדי עוצבת "הגליל" על מוכנות גבוהה לתרחישים רבים ונערכים להמשך עמידה במשימת ההגנה על תושבי הצפון כפי שעשו עד כה.

מפקד עוצבת "הגליל", תת-אלוף שלומי בינדר: "מעל חודש שאנו נמצאים תחת התרעה לפיגוע של ארגון הטרור חיזבאללה המנסה לפגוע בחיילינו ולהפר את השקט בחזית לבנון. ניתן לומר כי צבא הטרור של חיזבאללה כבר ניסה מספר פעמים ולא הצליח לממש את זממו. שלשום נכשל פעם נוספת בעת ניסה לפגוע בחיילינו באזור מנרה. עם היוודע ניסיון הפיגוע הגבנו בחריפות וגבינו מהארגון מחיר משמעותי, מחיר שיש בו לסמן כי לא נאפשר לפגוע בתושבי הגליל ובחיילינו.

''ארגון חיזבאללה הנאבק על מקומו בלבנון הסובל מהיחלשותה של איראן ונאלץ להתמודד עם חיצי ביקורת והאשמות קשות מבית ומחוץ, בוחר דווקא בעידן בו האנושות כולה נאבקת בנגיף הקורונה ומדינת לבנון עדיין מדממת בעקבות הפיצוץ הטרגי בנמל בירות, להעלות את גובה הלהבות בגבול הצפון. המסר שלנו אליו הוא חד וברור- נמשיך לא לאפשר זאת ונמנע את ניסיונותיו להישג מכל סוג שהוא באופן נחוש, מקצועי ונחרץ''.

בינדר פנה למפקד היוצא אלוף-משנה רועי לוי: ''רועי, בזכות מפקדים אמיצים כמוך, המסתכלים לעבר המטרה ולא מהססים בדרכם אליה, אנו מגיעים להישגים מבצעיים משמעותיים ועומדים במשימת ההגנה. חיילי ומפקדי חטיבה 300, השגרה הנשמרת ביישובי הגליל, הינה הוכחה נצחית לעמידתכם במשימה. זכרו כי אנו מחויבים להגנה תוך הגברת המוכנות לימי קרב. מחובתנו להמשיך לפעול בעוצמה ובתחבולה מול אויבינו, להבטיח את ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ולהגיב במהירות ובעוצמה שתידרש".

מפקד עוצבת "ברעם" היוצא, אלוף-משנה רועי לוי: ״לפרידה תוך כדי הערכות יש גוון מיוחד, בייחוד באירוע כזה, בו טעות בשיקול הדעת או חוסר מוכנות לתגובה קטלנית ומדויקת, יכול לעלות בחיים. כחלק מנוהל הקרב וההכנות לאירוע שכזה עמלנו שנה שלמה, בנינו מנגנון לחימה, לו יש הרבה חלקים, מלאכת מחשבת, הנשענת על למידה ממספר אירועי עבר, תכנון פרטני בעל שאיפה ליישם כל אחד ואחת מהחלקים, ובמטרה לתת את המענה המבצעי הנכון לתרחיש.

''עומר, אני מעביר לך את הפיקוד בתקופה מורכבת, ארגון הטרור חיזבאללה, שצבר שלושה כישלונות מאחוריו, נחוש כעת לפגוע. המטרה המרכזית שלך היא להוביל את החטיבה בחכמה ובכח ולגרום לו להמשיך להיכשל", הוסיף לוי.

מפקד עוצבת "ברעם" הנכנס, אלוף-משנה עומר כהן: ״זוהי זכות גדולה עבורי לקבל את הפיקוד על החטיבה. אני מקבל את הפיקוד בתקופה מאתגרת ומבין היטב את גודל האחריות המוטלת עלי ועל אנשי החטיבה- להמשיך לשמור על המשוואה הקיימת בה אויב פוגש צבא ואזרח פוגש שגרה״.

מפקדת גדוד "שחף" היוצאת, סגן-אלוף דנה בן-עזרא: "לא שיערתי לעצמי שכך תראה השנה - אירוע ׳בין המצרים׳ שלאחריו הגדוד ביצע תכנית עבודה סדורה ומשמעותית על מנת להגיע מוכן להתרעה הבאה, מגפה עולמית ולקינוח ההתרעה הנוכחית שטרם הסתיימה. בין לבין התכוננו לחירום ולמלחמה , חווינו אירועים בגדר, אימונים מעצימים, מבצעים גדודיים ועוד. אין לאדם נכסים גדולים יותר מאשר האנשים שמקיפים אותו, ואני זכיתי לנבחרת של ממש", סיכמה.