ערב נאמני "עזר מציון"
חולי הסרטן לא יכולים להמתין

ד"ר ברכה זיסר: "אנחנו נמצאים פה כדי לכבות שריפות. כאשר מדובר על הצלת חיים - הקורונה לא תעמוד מולנו".

ערוץ 7 , ח' באלול תש"פ

חולי הסרטן לא יכולים להמתין-ערוץ 7
שותפים לחיים
צילום: יעקב נחומי

ערב נאמני "עזר מציון" התקיים אמש (ה') על גג בית אורנית בפתח תקווה, בהשתתפות מובילי דעת קהל שהתבקשו לסייע בגיוס כספים למאגר מח העצם הלאומי.

את האירוע הנחה עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי והוא כלל הופעה של הזמר עקיבא תורג'מן.

הרב חנניה צולק, יו"ר עזר מציון, פתח את האירוע ואמר: "אנחנו לא רק עוזרים - אנחנו מצילים חיי אדם. אני חושב שאין הכנה יפה יותר מזה לראש השנה. אנחנו צריכים לשפר את עצמנו באהבת הזולת. כולנו אומרים פה: בורא עולם באנו ועשינו מאמץ כדי להציל חיים. אין אושר גדול יותר מלתת לשני".

ד"ר ברכה זיסר, מנהלת מאגר מח העצם המרכזי, סיפרה על האתגרים בתקופת הקורונה: "אנחנו נמצאים פה כדי לכבות שריפות. כאשר מדובר על הצלת חיים - הקורונה לא תעמוד מולנו. גם בתקופת הקורונה מאגר מח עצם המשיך לעבוד כרגיל. אנשים אשר חולים בסרטן לא יכולים להמתין ולכן לא הייתה ירידה בכמות הבקשות וההשתלות".

דודו סעדה, יו"ר העיתון "בשבע", הודה לכל מי שהגיע, ''זה לא ברור מאליו במיוחד בתקופה זו. אני רואה פה אנשים מכל הארץ - מהצפון, הדרום יהודה ושומרון ומהמרכז. הסיפור שלי עם עזר מציון הוא קשר מאוד עמוק ומאוד ריגשי. הקב"ה העמיד אותי בניסיונות לא קלים. עזר מציון לא עזבו אותי לרגע גם כשחליתי. אמרתי אז במחלה שאם אני אעבור את האתגר הקשה אני אתן לכולם את הכוח כדי לתת לעזר מציון את הכוח להמשיך ולעשות את מה שהם עושים יום יום.

''הדם שלי זה עזר מציון והוא זורם בעורקיי", הוסיף. ''בקבוצת בשבע לקחנו את עזר מציון כפרויקט. תעזרו לנו להציל עוד ילד עם קרחת. תעזרו להם לחיות".