זעזוע בבית"ר ירושלים

יומיים לפני פתיחת העונה ואחרי ההדחה המביכה אמש מול טאוטה האלבנית, פוטר המאמן רוני לוי ואיתו התפטר גם המנהל המקצועי יוסי בניון

נרי וייס , ח' באלול תש"פ

רוני לוי, פוטר
רוני לוי, פוטר
צילום: פלאש 90

עדיף מאוחר מלעולם לא. שנה אחרי שמונה לתפקיד בהבטחה גדולה וכמי שיוביל את בית"ר ירושלים לצמרת הטבלה ולהישגים, פוטר היום (שישי) רוני לוי מאימון הקבוצה מהבירה.

לוי בן ה-53 פוטר בהחלטה חד-צדדית של הבעלים משה חוגג שהיה מאוכזב מאוד מהתוצאה אמש במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית, בו בית"ר הובכה מול טאוטה האלבנית החלשה בתוצאה 0:2 וסיימה את דרכה באירופה בשלב מוקדם מאוד של העונה ומוקדם מהצפוי לאור היריבה שהוגרלה מולה.

הבעלים חוגג היה נסער מאוד לאחר ההפסד המביך כשגם האוהדים הרבים שטענו כל העת כי היה צריך לפטר את לוי מזמן, תרמו את שלהם למהלך החד-צדדי.

בתחילה רצה חוגג לפטר את לוי מיד עם סיום המשחק אמש, אך בהתייעצות עם מקורביו החליט להירגע ולחכות עד לאחר משחק הליגה הראשון לעונת 2020/21 ביום ראשון הקרוב. לבסוף, היכולת הרעה של השחקנים על כר הדשא תחת אימונו של רוני לוי ולא בפעם הראשונה אמש והתירוצים שהשמיע לוי הם אלה שהביאו את חוגג לבצע את הזעזוע עוד לפני פתיחת עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל ויומיים לפני שריקת הפתיחה שלה.

כזכור, רק לפני קצת יותר מחודש הודיע חוגג על החלטתו להשאיר את המאמן הוותיק לעונה נוספת, למרות סיום העונה הלא מרשים של בית"ר. העובדה שלוי עמד במטרות שהציבו במועדון, הגעה לאירופה ולמקום השלישי, יחד עם המצוקה הכלכלית בשל נגיף הקורונה והדרישה של המנהל המקצועי יוסי בניון לאפשר ללוי להמשיך לעוד עונה, הביאו את חוגג להחליט על המשך דרכו של המאמן, זאת למרות הביקורות הרבות של האוהדים על שיטת המשחק של המאמן הוותיק, חוסר המעוף והיצירתיות.

כעת, יומיים לפני פתיחת העונה מבצע חוגג את מה שהיה צריך לבצע כבר מזמן, כאשר תחת אימונו של רוני לוי בית"ר אמנם זכתה בתואר ראשון מזה 11 שנים עם זכיה בגביע הטוטו בעונה שעברה, אך נראתה כמו אחת הקבוצות החלשות ביותר בתולדות המועדון מהבירה.

זו הפעם השלישית בקריירה שרוני לוי מאבד את תפקידו אחרי הפסד מביך באירופה - אחרי פיטורים ממכבי חיפה ומאנורתוזיס פמגוסטה, כעת לוי מסיים את הקדנציה השלישית שלו בבירה עם פיטורים גם כן בשל הדחה מוקדמת מאירופה וחוסר הכנה מספקת. אולי הגיע הזמן לשים את המפתחות על השולחן ולפרוש מאימון בכלל.

מי שלקח קשה את פיטוריו של לוי הוא המנהל המקצועי יוסי בניון שהיה אחראי להחתמתו של לוי כמאמן בית"ר ומי שלא פעם התבטא כשאמר כי רק הוא זה שצריך להחליט את ההחלטות המקצועיות בבירה.

בניון, אחד מגדולי שחקני ישראל בכל הזמנים ומי שפרש במדי בית"ר, מונה למנהל מקצועי מיד עם פרישתו ממשחק פעיל במדי הירושלמים, ולמרות הרזומה האירופי המוצלח שלו כשחקן, נחל כישלון חרוץ בתפקידו כמנהל מקצועי.

"אני רוצה להודות לכולם על ההזדמנות הגדולה שקיבלתי להיות חלק מבית"ר ירושלים ומאחל לקבוצה בהצלחה בהמשך", אמר בניון לפני זמן קצר.

מי שעשוי להחליף את לוי בתפקיד המאמן בבירה זהו שי ברדה, אחד מצמד מאמני מכבי נתניה בשנים האחרונות ומי שכבר עמד על הקווים בבירה בעבר יחד עם שותפו סלובודאן דראפיץ'. גם מרקו בלבול שסיים את העונה בהצלחה יתירה במכבי חיפה אך לא המשיך שם, נחשב למועמד רציני.

בית"ר יוצאת לדרך חדשה. יותר גרוע ממה שהיה עד עכשיו, לא יכול להיות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il