כושר קרבי. למצולמים אין קשר לידיעה
כושר קרבי. למצולמים אין קשר לידיעה צילום: דובר צה''ל

צוערים בבית הספר לקצינים (בה"ד 1) מדווחים כי חרף מגמת שילוב הלוחמות המואצת בכלל מערכי הצבא, ההכשרה הצבאית לקצינות העתיד של צה"ל מתחשבת במגבלות הגופניות של נשים ביחס לגברים.

כך למשל, בריצת שלושה קילומטרים, לוחמת תקבל ניקוד 100 על ביצוע של 12 דקות ו-28 שניות, לעומת לוחם שנדרש לבצע אותו מרחק ב-10 דקות ו-57 שניות בכדי לזכות בניקוד דומה.

לוחם ייכשל בניקוד 40 אם יבצע את הריצה ב-16 דקות ו-52 שניות ומעלה, אך לוחמת תחשב נכשלת בציון זהה רק אם משך ביצוע הריצה על ידה יהיה 21 דקות ו36 שניות, פער משמעותי של כ-5 דקות בין גברים לנשים.

גם בתרגילי כוח, המציאות הפיזיולוגית היא זו שמכתיבה את ניקוד בוחן הכושר הקרבי בבית הספר לקצינים. חיילת שתבצע 30 שכיבות סמיכה תזכה בציון 100, לעומת חייל שנדרש לבצע 36 פעמים את אותו תרגיל.

הפער הגדול ביותר הוא בביצוע כושל של תרגיל זה, כאשר חיילת שתבצע כפיפה אחת בלבד תזכה בציון 40, לעומת חייל שבפחות מ-10 כפיפות יזכה בציון 0, פער של 1000% בין גברים לנשים.

בארגון תורת לחימה מביעים תמיהה על היעדר דרישת השוויון בהכשרת הקצונה. סרן במיל' הרב אביעד גדות: "צה"ל מכיר במציאות ובהבדל הטבעי והפיזיולוגי בין גברים לנשים, אותו מנסים בעלי אג'נדה לטשטש. היכן ארגוני הפמיניסטיות הקיצוניות שידרשו שוויון? היכן היוהל"ם? היכן נשיאת העליון שהחליטה לנהל את צה"ל בעצמה ודחתה רק השבוע בזלזול אופייני את הצעת הרמטכ"ל לבחינה מקצועית של פערי המגדרים?

״הנה כי כן, פערים אלו ברורים כשמש וחקוקים בסלע המציאות. די לכפיית התודעה המגדרית הכוזבת שמחלישה את הצבא. תפקידו של צה"ל הוא אחד: ניצחון במלחמה״, הוסיף גדות.