מי בולם עיתונאים בטיסה המיוחדת לאבו דאבי?

עיתונאים מכמה כלי תקשורת זועמים על ההחלטה שלא לאפשר להם לסקר את הטיסה המיוחדת לאבו דאבי. שמעון ריקלין אף תוקף את נתניהו.

ערוץ 7 , ט' באלול תש"פ

מי בולם עיתונאים בטיסה המיוחדת לאבו דאבי?-ערוץ 7
מטוס אל על
צילום: דוברות אל על

העיתונאי רז שכניק מידיעות אחרונות חושף כי בטיסה המיוחדת לאבו דאבי מישהו דאג למנוע מכתב האתר Ynet וידיעות אחרונות כמו עיתונאים רבים אחרים לעלות עליה.

"11, 12, 13, הארץ, וואלה, החינמון, ג׳רוזלם פוסט. לכו-לם נמצא מקום על הטיסה 'ההיסטורית' לאבו דאבי. כמו בשיר הילדים הידוע, רק לידיעות אחרונות ואתר Ynet לא נשאר. הסקופ הענק של נחום ברנע על עסקת מטוסי f35 לאמירויות היה יותר מדי עבור נתניהו ואנשיו. נמוך, נמוך מאוד", כתב.

כתב התעופה של ידיעות אחרונות איתי בלומנטל צייץ "במטוס ה 737-900 של אל על (4X-EHD) שימריא ביום שני לאבו דאבי יש 175 מושבים. הבכירים ישבו כנראה על אחד מ-16 מושבי הביזנס, העיתונאים ושאר הפמליה במחלקת תיירים. בכל 159 המושבים לא מצאו אפילו כיסא אחד לנציג ynet וידיעות אחרונות. פשוט בושה. יש עוד זמן לתקן".

העיתונאי שמעון ריקלין תקף את נתניהו, "ביום שני טיסה חגיגית מישראל לאמירויות. מצטרפים עיתונאים. חוץ מאחד. כולם בשמאל כולל ברק רביד. תודה לראש הממשלה על הצפצוף על המחנה הימני. ותודה על העזרה למי שעוד לא הבין מדוע הימין לא באמת ישלוט פה פעם".

נציין כי גם אתר ערוץ 7 נתקל בסירוב בטענה כי לא נותר מקום על המטוס. העיתונאית ליטל שמש נתקלה גם היא בסירוב "אני הגשתי בקשה רשמית, כולל טלפונים לשגרירות האמריקאית, אמרו לי 'אין מקום' כשכל שאר גופי התקשורת על המטוס. אין מילים".

עורכת גלובס נעמה סיקולר צייצה, "פוטנציאל כלכלי ענק בהסכם עם האמירויות? כנראה שלשכת רוה״מ חושבת שלא. אחרת איך אפשר להסביר את העובדה שעל טיסת הבכורה אין אפילו עיתונאי כלכלי אחד".