אנדרטה לזכרו של הרב שי אוחיון

"מול פעולות רצחניות של מחבלים בני עוולה, נעצים אנו את זכרו של הרב אוחיון הי"ד ואת פעולותיו למען עם ישראל", אמר ראש העיר למשפחה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' באלול תש"פ

הרב שי אוחיון הי"ד
הרב שי אוחיון הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג הודיע הערב (מוצאי שבת) למשפחתו של הנרצח הרב שי אוחיון הי"ד המתגוררת בעיר, על תכניתו לקרוא משעול על שמו באזור הפיגוע, ועל הקמת אנדרטה לזכרו בעיר.

בנוסף הודיע ראש העיר כי יקיים בהקדם פגישה עם צמרת המשטרה והביטחון בעיר, בה יעלה את הצורך להשיב את תחושת הביטחון בקרב תושבי שכונת כפר אברהם הסמוכה לאזור הפיגוע.

"מול פעולות רצחניות של מחבלים בני עוולה, נעצים אנו את זכרו של הרב אוחיון הי"ד ואת פעולותיו למען עם ישראל. אני קורא לכוחות הביטחון למצות את הדין עם כל המעורבים בפיגוע הקשה בו נרצח תושב עירנו", אמר.

מאות בני אדם ליוו ביום רביעי בלילה את הרב שי אוחיון ז"ל בדרכו האחרונה, לאחר שנרצח אתמול בפיגוע הדקירה בפתח תקווה. אוחיון נדקר למוות בפיגוע בפתח תקווה והשאיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

מחקירת האירוע עולה כי המחבל, ח'ליל עבד אלחאלק מוחמד דויכאת משכם, דקר את אוחיון מספר רב של פעמים. אזרחים שהיו בקרבת מקום הבחינו במתרחש, צעקו "מחבל" ופתחו במרדף רגלי.

בשלב מסוים נכנס לאזור המוסכים בצומת סגולה, שם הצליחו להשתלט עליו אזרחים ושוטרים.