צפו: הרב מיכה הלוי נגד התקשורת והטומאה בעם ישראל

הרב מיכה הלוי אמר כי הנקמה על רצח הרב אוחיון היא להרבות באהבת ישראל. על החינוך הערבי לטרור אמר: "שם מגדלים רוצחים".

יוני קמפינסקי, פתח תקווה , ט' באלול תש"פ

רב העיר פתח תקווה הרב מיכה הלוי השתתף הערב (מוצ"ש) בעצרת מחאה ותפילה לזכרו של הרב שי אוחיון הי"ד שנרצח השבוע בפיגוע דקירה.

"יושבים כאן בתוך המדינה, לצידיה של המדינה, אנשים רבים שמתחנכים על שנאת ישראל, על שנאת מדינת ישראל ושל היהודים, שמקבלים חינוך כזה של שנאה", אמר הרב הלוי, "שם מגדלים רוצחים. השנאה שאליה מתחנכים מליוני אנשים, רבבות נערים וילדים, איך היא לא תגדל רוצחים? כנגד שנאת ישראל אנחנו צריכים להרבות באהבת ישראל".

"אהבת ישראל היא הנקמה", אמר. "הרב שי אוחיון, איש קדוש וצדיק בא מן הכולל. הנקמה הגדולה היא להקים עוד עשרות כוללים ותלמודי תורה. זה חלק מאהבת ישראל. מי שלא מבין שזה חלק מאהבת ישראל לא מבין מה זאת אהבת ישראל. אנחנו מדברים רק באהבה כנגד השנאה".

בדבריו התייחס רבה של פתח תקווה לפרשת השבוע ולעמלק "אשר קרך בדרך".

"קראנו השבוע על עמלק אשר קרך בדרך", הוסיף ."אומר רש"י 'מלשון קור'. כשיש מים חמים מים צוננים מעטים מקררים את המים החמים. כולנו צריכים לדבוק באהבת ישראל, בחום של ישראל. יש לנו תקשורת שמצננת את ישראל, יש לנו תקשורת שמצננת באותה שנאת ישראל. אנחנו צריכים להמשיך ולדבוק בכל יהודי בחום של אהבת ישראל. לא צריך לתת לתקשורת ולערכאות מים צוננים לשפוך על חום ישראל. אנחנו מלאים חום של אהבה לישראל סבא ולכל יהודי ויהודי, למה יש בתוכינו מים צוננים שמקררים את החום?"

לדברי הרב הלוי, 'אשר קרך' שנכתב על עמלק זהו "קרי של טומאה", אמר. "אומר לנו רש"י, משכב זכור. אנחנו צריכים את הדברים הללו לטהר ולקדש".

כל רצח נתעב שכזה צריך לעורר בנו את החום הגדול שיש בישראל, את האהבה הגדולה שיש בישראל", אמר. "במוצאי שבת אליהו הנביא מונה זכויותן של ישראל. יש כאן בפ"ת זכויות רבות של אהבת ישראל. כאן אנו חיים כולם ביחד, כל גווני עם ישראל. אנחנו עם אחד, חרדים, דתיים ושאינם דתיים, חיים כולם ביחד באהבה גדולה, ומה שמראים בעולם, בתקשורת, זה שקר, זה לא נכון, אין מילה אחת אמת. יש בתוכינו אהבה גדולה, והשנאה הזאת של הערבים ליהודים מגבירה תמיד את אהבת היהודים בינם לבין עצמם".