בני ציפר: המחאה לובשת צביון של ארגון מחבלים

הורים המביאים ילדים להפגנות מתעללים בילדיהם וראויים לעונש לא פחות מהגננות הנאשמות בהתעמרות בילדים הנתונים להשגחתן בפעוטונים.

בני ציפר , י' באלול תש"פ

בני ציפר
בני ציפר
צילום: יוני קמפינסקי

בתמונות מן ההפגנות בירושלים אני רואה הורים שהביאו עמם להפגנה את ילדיהם. לפעמים אלה ממש פעוטות בעגלות.

מתוך שהורים אלה אינם מהססים לסכן את בריאותם ואת חייהם של ילדיהם הפעוטות בהפגנות המחאה בבלפור, אין לי אלא להסיק שהמחאה הולכת ולובשת צביון של ארגון מחבלים, המוכן להשליך מנגד חיים תמימים למען רעיונות עיוועים.

הרבה יותר מדברי ההסתה של מנהיגי המחאה, הנוכחות של הפעוטות בהפגנות מזעזעת אותי. התינוקות והילדים האלה לא בחרו בדרך הפוליטית של הוריהם. הם יצורים חסרי ישע שהוריהם מקווים שעל ידי זה שיצטרפו אליהם להפגנות, השנאה לימין ולנתניהו תיצרב בתודעתם לעד. 

בטוחני גם שחלק מההורים חסרי האחריות האלה באים עם ילדיהם כדי שהילדים יהיו מגן אנושי שימנע מהמשטרה להפעיל כוח נגד המפגינים, ואם יופעל כוח יוכלו לזעוק מרה בתקשורת על חוסר החמלה של השוטרים לילדיהם הרכים.

להורים כאלה אני קורא באחריות מלאה הורים מתעללים, הראויים לעונש לא פחות מהגננות הנאשמות בהתעמרות בילדים הנתונים להשגחתן בפעוטונים. ילדים אלה חשופים להבל פיהם של אלפי מפגינים שחלקם נושאי מחלות, ועם פתיחת שנת הלימודים בעוד ימים אחדים עלולים גם להדביק את חבריהם לכיתה או לפעוטון.

ומנגד עומדות להן כל מיני ז׳אן ד׳ארקיות בעיניים רושפות, ומעודדות לעלות על בלפור. אומרים שאחת מהן היא מלומדת גדולה ממכון וייצמן. מה שמראה שאין קשר בין לימודים גבוהים לבין אנושיות וכבוד לחיים כפי שלימדתנו ההיסטוריה.

באחד מימי השבוע התראיינתי בתוכניתם של בן כספית וינון מגל יחד עם תת אלוף במילואים אמיר השכל, שקרא לי לבוא להפגנות כדי להיווכח כמה הן תרבותיות ולא אלימות. ובכן אמנם איני תת אלוף, אבל אני סבא לשני נכדים ולא עולה על דעתי לסכן את בריאותם וחייהם על ידי זה שאצטרף למדגרת הווירוסים שהוא מארגן בשקידה כזאת.

אני מקווה שיום יבוא ואותם ילדים שהוריהם השמאלנים המטומטמים גררו אותם להפגנות יפנו אצבע מאשימה להוריהם. ההורים ימשכו בכתפיהם ויאמרו: ״רצינו לקחת חלק בכיף הגדול של קיץ 2020 ולא היה לנו בייביסיטר. אז אמרנו: יאללה מה כבר יכול לקרות. מקסימום תחטפו קורונה״. הילדים שגדלו יהיו חכמים מהוריהם ויצביעו כמובן לימין.