יוזמה: תקיעת שופר באותה שעה בכל הארץ

ארגון "בנועם" קורא להשמיע קול שופר בחצרות הבתים ובמרפסות בישראל. "המיזם מקדם את מה שחסר לנו - אחדות".

ערוץ 7 , י' באלול תש"פ

יוזמה: תקיעת שופר באותה שעה בכל הארץ-ערוץ 7
מתאמנים לקראת הפצת מצוות השופר
צילום: יוני קמפינסקי

אחרי מחיאות הכפיים לצוותים הרפואיים ושירי ליל הסדר במרפסות, עכשיו מגיעה גם תקיעת שופר המונית.

ארגון הרבנים "בנועם" יוצא ביוזמה חדשה, שלפיה בראש השנה הקרוב, ב-11 בבוקר, ייצאו כל התוקעים בשופרות לרחובות ולמרפסות ויתקעו באותה הדקה בכל רחבי הארץ, כך מפרסם העיתון 'ישראל היום'.

לדברי הרבנים בארגון, "המיזם נולד מביקוש אדיר של קהל מסורתי המקפיד לשמוע את קול השופר, ושחושש השנה שבשל הקורונה לא יוכל לבקר בבתי הכנסת או במקומות התפילה הקבועים כמדי שנה".

הרב ישראל מאיר ריאני, מייסד ארגון "בנועם", אמר כי "הסמל הכי חשוב בראש השנה הוא תקיעת השופר. המיזם של תקיעה המונית נותן מענה לצורך של עשרות אלפים בכל רחבי הארץ, המבקשים לשמוע את קול השופר. כמו כן, יש כאן מסר חשוב שעם ישראל גאה בתקיעת השופר, שמסמלת את ראשיתה של השנה העברית. הדבר החשוב ביותר שיש במיזם הזה הוא מה שחסר לנו ביותר כחברה, וזו האחדות".

"כאשר כל עם ישראל ביחד ישמע את תקיעת השופר, כולם יתאחדו לרגע אחד מופלא בנקודת ההתחלה של השנה. אני בטוח שתהיה לזה השפעה חיובית על השנה כולה ועל החברה בישראל בכלל", הוסיף.

"היוזמה נועדה למנוע מצב שבו אנשים יצטרכו לכתת רגליהם לשמוע תקיעת שופר, או שאנשים מבוגרים, שחוששים לצאת מפתח הבית, ייאלצו בגלל זה לוותר על שמיעת תקיעת שופר'", סיכם הרב ריאני.