לבו של מציל הלבבות נדם

מנהל מערך הלב בבית החולים פדה פוריה ד"ר דיאב ג'אנם שהציל את חייהם של אלפים באזור הצפון נפטר מדום לב בגיל 57.

ערוץ 7 , י' באלול תש"פ

ד"ר דיאב ג'אנם
ד"ר דיאב ג'אנם
צילום: באדיבות 'מאוחדת'

ד"ר דיאב ג'אנם, מי שנחשב לאחד הקרדיולוגים הבכירים בישראל ושימש כמנהל מערך הלב בבית החולים פדה פוריה, מת מדום לב ביום שישי בערב בביתו בכפר מראר בגיל 57, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

פרופ' עופר אמיר, מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי הדסה, ששימש בעבר כמנהל מערך הלב במרכז הרפואי פדה פוריה, אמר כי "מדובר באובדן בלתי נתפס למשפחתו ולאוכלוסיית החולים בצפון. אם הייתי נתקע בלי מים במדבר, הייתי רוצה אותו לידי כחבר, אם הייתי סובל חלילה מבעיה בלב ‑ הוא הקרדיולוג שהייתי רוצה שיטפל בי".

"עבדתי במרכזים הרפואיים הטובים בעולם ועם הקרדיולוגים הטובים בישראל, ומבחינתי לא היה טוב ממנו. האסון היכה אותי בהלם. הוא שירת במשך שנים בלבנון, שרד את התפקיד המבצעי המורכב, ניהל את המלחמה על חיי החולים בבית החולים ונפטר דווקא בביתו", הוסיף אמיר.

ג'אנם נולד בכפר מראר, למד רפואה במסגרת העתודה ושירת תקופה ארוכה כרופא צבאי ביק"ל במרג' עיון בלבנון.

"בשנים האחרונות פעל לקידום ולפיתוח היחידה לטיפול נמרץ לב ומערך הלב במרכז הרפואי פדה פוריה, למען כל תושבי אזור הצפון", סיפרה ד"ר הגר מזרחי, המנהלת בפועל של בית החולים.

ד"ר מזרחי הוסיפה, "הידיעה על מותו של ד"ר ג'אנם טילטלה את כולנו, זו אבדה עצומה לכל צוות המרכז הרפואי ולמערך הלב. ד"ר ג'אנם היה רופא משכמו ומעלה, מקצועי ואנושי, מוערך ואהוב מאוד על ידי עמיתיו לעבודה והמטופלים. אנו כואבים את כאבה העמוק של המשפחה".

הלוויתו של ד"ר ג'אנם התקיימה אתמול בצהרים בכפר מראר.