הפגנת גננות. ארכיון
הפגנת גננות. ארכיוןצילום: דוברות

עם תחילת שנת הלימודים השבוע, ארגון "גננות מחנכות" מבית ההסתדרות הלאומית אשר מייצג אלפי גננות בכל רחבי הארץ, מציין כי ישנה חשיבות עליונה לאפשר כניסת הורים לגן הילדים בימי ההסתגלות הראשונים.

"זאת טעות חמורה לא לאפשר את כניסת ההורים לגן הילדים בימים הראשונים. אלו ימים קריטים שיתנו מענה להתאקלמות הילדים לאורך כל השנה, יאפשרו אקלים מיטבי וייצרו להורים ולילדים שקט נפשי", מציינת דורית חזן, יו"ר ארגון "גננות מחנכות" מבית ההסתדרות הלאומית.

לדברי חזן, "חובה שמשרד החינוך ישלם לגננות ויבטח אותן בכל שעות היום על מנת שהקשר הראשוני יבוצע על הצד הטוב ביותר. צר לנו איך מי שמתיימר לייצג את הגננות מנותק לחלוטין מהשטח ופוגעים בפועל בילדים".

חזן הוסיפה על חשיבות הקשר האישי עם הילדים שנבנה בימי הלימוד בפתיחת השנה: "כל גננת תעיד על הצורך לפגוש את ההורים עם הילדים בימים הראשונים - בהתאם לדרישות משרד הבריאות, בקבוצות קטנות, בחצר הגן ולסירוגין גם בתוך המבנה".

"הורים והצוות החינוכי הם המבוגרים המשמעותיים בחיי הילד ובמידה הקשר והאמון ביניהם לא ייווצר כבר בתחילת השנה, זאת תהיה שנה אומללה עבור כולם - בעיקר עבור הילדים. הורי הילדים מפקידים את היקר להם מכל בידי הגננות וחובה שנאפשר להם להיות חלק מתהליך קליטת הילדים בגנים", ציינה.