גיטרה
גיטרה iStock

שנת 2021 כבר בפתח, ואתם רוצים לחוש שינוי… הגיע הזמן לאמץ לעצמכם כלי נגינה ומה יותר נכון להתחלה מאשר גיטרה? כלי מיתר נייד, קל ומהפנט כל עין (אם עושים את זה נכון).

הדרך הטובה ביותר להתחיל את דרככם בעולם הגיטרות היא דרך גיטרות קלאסיות, ובדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם את שלושת הדגמים המומלצים ביותר למתחילים ל 2020-2021.

גיטרה קלאסית (גודל 2\1) CHARD EC-3400

חברת Chard היא החברה האהובה ביותר על הקהל הישראלי. מדובר על חברה וותיקה שקיימת כבר למעלה מ 60 שנה בתחום. החברה החלה את דרכה מדוכן קטן בספרד וכיום היא מיוצרת במדינות רבות ומיוצאת לכל העולם. חברת Chard גם היא פונה לקהל מסוים - נגנים מתחילים. ובעיקר מתמחה בגיטרות קלאסיות וגם גיטרות אקוסטיות.

למה דגם זה מתאים למתחילים?

בעיקרון, דגם זה מיועד לגילאי 4 עד 9, סביר להניח שבגילאים האלה אתם עדיין נגנים מתחילים. בכל זאת, גם נגנים בוגרים יותר יכולים להיעזר בדגם זה. מבנה הגיטרה מאוד נוח לנגן המתחיל, הגיטרה מאוד יציבה, והגודל שלה מאפשר לנגן לתמרן בצורה קלה וזריזה יותר בין אקורדים שונים.

הגיטרה כוללת שלושה מיתרי ניילון ושלושה מיתרי מתכת דקים המורכבים על גוף מהגוני עם ראש עץ מיוחד. איכות העץ וההרכבה של הגיטרה עוברת בקרת איכות בבית המלאכה של היצרן - ככה עובדת חברת Chard לכל המוצרים שלה. על אף המחיר הנמוך של הגיטרה, מדובר על חומרי גלם איכותיים ביותר. גוף הגיטרה וצדדיו מציבים בסיס רב חזק לחלק העליון של צוואר הגיטרה, צוואר הגיטרה ישר באופן מקצועי ללא כל עיקול שיכול להפחית את עיוות הסאונד. גם הצורה החיצונית והצבע של הגיטרה מגיע בגימור מבריק. רואים שדגם זה עבר התחשבות לפרטי פרטים, גם מבחינה עיצובית וגם מבחינת איכות הצלילים. ולקינוח, אם תרכשו את הדגם דרך "מרכז הסאונד" תזכו ל 12 שיעורים מתנה!

מפרט טכני

יצרן – CHARD

גודל הגיטרה – 34" (1/2)

מס' מיתרים – 6 | אוריינטציה – ימנית

עץ גוף – מהגוני | עץ צוואר – מהגוני | צבע – שחור

מומלץ לטווח גילאים – 4-9

מחיר - 429 ש"ח

לסיום

גיטרות קלאסיות הן המתאימות ביותר לנגנים מתחילים. החשיבות שיש לבחירת הגיטרה הראשונה של הנגן היא גדולה מאוד, זה משפיע באופן ישיר על עתיד התחביב שלך, אם יוזנח או לא. בחירה לא מקצועית יכולה לגרום לסלידה וחוסר חשק לנגן. לכן, לפני שאתם בוחרים את הגיטרה הראשונה שלכם, התייעצו עם אנשי מקצוע, ופנו רק אל חנות כלי נגינה מקצועית.

גיטרה קלאסית (גודל 2\1) Belmonti-M5320 NAT

חברת Belmonti היא מבין המותגים המובילים בשוק הגיטרות הקלאסיות והאקוסטיות. לחברה יש צי רחב של גיטרות, והדגמים שלה מפוזרים בכל רחבי העולם. החברה מנגישה את המחירים שלה ומתחשבת בעיקר בנגנים המתחילים - זה קהל היעד שלה. החברה קיימת כבר שנים רבות, יש לה ניסיון וותק רב, והמוצרים שלה לא נופלים מאף מותג אחר.

למה דגם זה מתאים למתחילים?

חשוב לציין שעל אף שדגם זה נבחר למומלצים ביותר לשנים 2020-2021, דגם זה מתאים גם לנגנים מתקדמים. דגם זה כולל חלק עליון מעץ אשוח עם רסם מתקדם קלאסי מסוג יסמין, צידי הגיטרה וגב הגיטרה בנויים מעץ Sapele ומעץ לטון מעולה. אין כל ספק שחברת Belmonti השתמשה בחומרי גלם מקצועיים עבור הדגם הזה. גודל הגיטרה הוא 1/2 כך שהדגם מתאים גם לילדים. מומלץ לכל נגן מתחיל להשתמש בגיטרה קטנה יותר מהגודל המלא (אלא אם כן מדובר על אדם גדול), זה הופך את החוויה לפשוטה יותר.

דגם זה נבחר לדגם הדגל של חברת Belmonti לשנת 2020 עבור נגנים מתחילים. מבחינה חיצונית, לדגם זה יש את המבנה הקלאסי הספרדי, ומבחינת צלילים, הגיטרה מפיקה סאונד נהדר ומאוד מקצועי ביחס לגיטרות של מתחילים. רק אוזן מקצועית תשים לב להבדל בין גיטרה זו ובין גיטרה לנגנים מקצועיים.

מפרט טכני

יצרן – Belmonti

גודל הגיטרה – 34" (1/2)

מס' מיתרים – 6 | אוריינטציה – ימנית

עץ גוף – עץ שכבתי | צבע – נטורל \ עץ טבעי

מומלץ לטווח גילאים – 4-6

מחיר: 285 ש"ח

גיטרה קלאסית (1/2) Valencia VC102

חברת ולנסיה מציגה לנו את הדגם החדש ביותר שלה. דגם שעל פניו נראה מאוד פשוט, אבל בתוכו נכנסים המון דברים מינורים שמקלים על הנגן הצעיר, ומאפשרים לו לעבור את ההתחלה (חלק מאוד לא פשוט שדורש התמדה) בצורה חלקה יותר. למותג ולנסיה יש עוד מספר גדול של גיטרות קלאסיות ואקוסטיות אשר מתאימות גם לנגנים מתחילים וגם מקצועיים כאחד.

למה דגם זה מתאים למתחילים?

תחילה, מדובר על גיטרת 1/2, גיטרה שהגודל שלה מתאים לילדים קטנים, אבל אל חשש, גם נגנים מבוגרים יותר יכולים לנגן על גיטרת 1/2 ללא כל בעיה (ראו Ed Sheeran). הגודל של הגיטרה מעניק לנו את היכולת לעשות מעברים בצורה חלקה יותר, לשמור על יציבות הגיטרה, ולהתנייד איתה באופן חופשי יותר. הגשר הקטן המחבר בין ראש הגיטרה ובין הצוואר משויף בצורה נמוכה שלא פוגעת בצלילי הגיטרה, אך עם זאת לא מצריכה להפעיל המון לחץ באקורדים מסוג בארה. משקל הגיטרה הוא קל, למרות שמדובר על גיטרה מעץ שכבתי.

בגיטרה משולבים שלושה מיתרי ניילון ושלושה מיתרי מתכת (מיתרי הבס), מיתרי הבס הם בעובי קטן יותר מאשר בגיטרות אחרות, גם כדי לאפשר לחיצה ללא מאמץ וללא כאבים. ולסיום, כל נגן מתחיל רוצה גיטרה איכותית, ומאוד קל לזרוק אלפי שקלים על גיטרה שלא תשמש אותך כראוי אבל עם זאת מקצועית. דגם זה הוא מאוד איכותי, הצלילים שלו אמנם לא מתאימים לבמות הגדולות, אבל הוא מתאים גם ללימוד עצמי וגם ללימוד עם מורה לנגינה.

מפרט טכני

יצרן – Valencia

גודל הגיטרה – 34" (1/2) – נפח דק

מס' מיתרים – 6 | אוריינטציה – ימנית

עץ גוף – עץ שכבתי | צבע – שמש SB

מומלץ לטווח גילאים – 4-6

מחיר - 354 ש"ח

גיטרה קלאסית חצי
גיטרה קלאסית חצי צילום: מרכז הסאונד
גיטרה קלאסית חצי
גיטרה קלאסית חצי מרכז הסאונד