תבדקו את ספרי הלימוד

הרב דרור אריה מזהיר מפני "סוכני שינוי" ותוקף: "לאחרונה ישנם אנשים בתחפושת של רבנים יראי שמים, שמטילים ספק בנצחיות התורה".

הרב דרור אריה , י' באלול תש"פ

הרב דרור אריה
הרב דרור אריה
צילום: באדיבות המצולם

שנת הלימודים בפתח,  תחל שנה וברכותיה, שנה בסימן קורונה, שעליה נתפלל תכלה מגפה וקללותיה.

רוב המדינה בריאה ברוך ה', בזכות ההקפדה על הכללים, ההסברה הלאומית הצליחה לפעול על מרחב התודעה.

אנו שומרים על עצמנו ושומרים על ילדינו, למדנו על קבוצות סיכון והופתענו גם ממקרי תחלואה קשים של אנשים בריאים. זהו תרגול טוב לקרב האמיתי - בשדה הקרב של התרבות.

הורים יקרים, יחד עם המסיכה מדידת החום ואישור הבריאות, בדקו את ספרי הלימוד, גם את ספרי הגנים, שמא סוכני הקרן החדשה והרפורמים, השתילו שוב תכנים המנוגדים לעולם הערכים שהנכם מאמינים בו. שימו לב שמשרד החינוך מבצע את שליחותכם, ולא מהווה סוכן  לאג'נדות זרות. רוב הספרים בסדר, אבל מספיק חיידק אחד קטן.

מורים יקרים, שלוחי ציבור! הזהרו גם אתם מחוברות הדרכה, השתלמויות, חוזרי מנכ"ל, אתם שליחים של הקב"ה ושלנו. התריעו בפני ההורים ובפני התלמידים.

בשנים האחרונות, מספרים עובדי הוראה בדרג המחנך והמנהל, על חשיפה קבועה לתכנים בעייתיים. אל תחששו למשכורת וקביעות. מורים הם אנשים אידאליסטים, הביעו את דעתכם. את הגמול אולי לא תקבלו בעולם הזה, אבל מה זה לעומת הסיפוק החינוכי שהוא הגמול האמיתי, בזה ובבא..

אתם לא מרכז מידע ולא בייביסיטר, בכוחכם לחנך ולהוליד נשמה. אמרו לילדנו את האמת ורק את האמת, זה מה שנשמתם רוצה לשמוע.

תלמידים יקרים, אתם המחסום האחרון. יש לכם נשמה גדולה של דור של גאולה, אל תתנו להאכיל אתכם ג'אנק פוד, גם אם הוא בא בעטיפות יפות. היו ביקורתיים, הביעו דעתכם באומץ ובכבוד, חפשו את עומק החיים שגנוז בכם, את הקדושה והטהרה.

לאחרונה ישנם אנשים בתחפושת של רבנים יראי שמים, שמטילים ספק בנצחיות התורה ובמחויבות הטוטאלית לדאורייתא, דרבנן, לגזירות וסייגים שנכתבו ברוח הקדש לדורות. זה סימן טוב של גאולה שהאמת נעדרת, ויש כוחות המנסים להסתיר אותה ללא הרף.

הם יקרצו עין כלפי עבירות מסוימות, הם יתנו לכם תחושה שהם מציאותיים, שהם רגישים לקשיים שלכם, שהם אתכם.
אבל האמת, שזה שקר.

תמיד היו לנו נביאי שקר, מיואשים שהתחפשו למאמינים גדולים. נביאי שקר שביקשו להסיט את הרכבת מן ההר אל מדרון העמק בו נמצאים הגויים. אני חריף, סליחה, כי זה כואב ומדובר בדיני נפשות.

אתם דור של גאולה, יש לכם נשמה ענקית ואדירה. מי שרוצה לראות אתכם באמת ולהכיר מה באמת אתם רוצים צריך לעלות לראש ההר, לשיא גובה, לראות את מרחב הנשמה שלכם.

היחידים שמדברים מהגובה הנצחי והאמיתי הם חז"ל, גדולי ישראל שבכל הדורות. וכמו שכשהגוף חולה לא הולכים לסנדלר אלא לרופא מומחה, כך גם בנפש, קל וחומר בן בנו של קל וחומר.

היו ביקורתיים, אל תקנו חולשות, ראו אם לרב יש בית אב, האם הקול שהוא משמיע עובר את מבחן הנצח של גדולי הדורות. רב שאומר לכם דברים הסותרים את ההלכה – התרחקו ממנו. ככה זה בדור של גאולה, הרבה כוחות מנסים להסתיר את האור אפילו בתוך בית המדרש.

אתם גיבורים, אתם מסוגלים לשמור על טהרה, ושבע יפול צדיק וקם. אתם רוצים את מה שאבותינו רצו, לא מה שכוכבי הרשת הוזים ומדמיינים, גם לא את מה שמוכרים כהני הפוסטמודרנה.

הרב דרור אריה הוא ר"מ בישיבת שדרות ויו"ר מפלגת נעם לשעבר