ארגון העיתונאים דורש תשובות מהאמריקנים

תא הכתבים המדיניים בפנייה למשרד החוץ האמריקאי: לפי איזה קריטריונים נקבעה רשימת העיתונאים שהורשו להתלוות לטיסה ההיסטורית לדובאי?

ניצן קידר - ערוץ 7 , י' באלול תש"פ

ארגון העיתונאים דורש תשובות מהאמריקנים-ערוץ 7
המטוס שהוכן לטיסה
צילום: דוברות אל על

ארגון העיתונאים ותא הכתבים המדיניים שיגר היום (ראשון) פנייה לדובר משרד החוץ האמריקאי לקראת נסיעת המשלחת מחר לדובאי.

"אתמול פורסמה רשימת הכתבים וכלי התקשורת שיורשו להתלוות לטיסה ההיסטורית הראשונה מישראל לדובאי, כחלק מהסכם השלום שנחתם לאחרונה בין שתי המדינות בתיווך ותמיכה של ארצות הברית", נפתחת הפניה.

"אי אפשר להפריז בחשיבות הטיסה הזאת, הן מבחינה מדינית ולא פחות מבחינה טקסית וציבורית. הציבור בישראל עוקב בעניין ובאופן שוטף אחרי הדיווחים והפרשנויות סביב ההסכם המדיני. ולכן מוזר היה לגלות שלא כל כלי התקשורת ולא כל הכתבים המדיניים קיבלו אישור להצטרף לטיסה ולסקר אותה עבור קהל הקוראים, הצופים והמאזינים שלהם. יותר מכך, בין מי שלא נכללו ברשימה, יש כתבים שמייצגים כלי תקשורת מרכזיים ובעלי תפוצה גדולה במיוחד. חבל שאירוע היסטורי כזה נעשה ללא כל שיוויוניות וללא ייצוג של חלק מכלי התקשורת המרכזיים בישראל", נאמר במכתב.

בארגון ובתא הכתבים הוסיפו, "אנחנו מבקשים לדעת על פי איזה קריטריונים נקבעה רשימת הכתבים שהורשו להתלוות לטיסה ההיסטורית. אנחנו מבקשים ממי שאחראי על הרכב המשלחת לשקול מחדש, ולצרף למשלחת גם את כלי התקשורת שלא נכללו ברשימה המקורית".

"דווקא באירועים בעלי פרופיל מדיני והיסטורי גבוהים יש חשיבות יתר לאפשר לכל הציבור, בכל המעגלים, לקחת בהם חלק. הדרך לעשות זאת היא באמצעות כלי התקשורת. עיתונאים הם משרתי ציבור, ופועלים רק למען האינטרס הציבורי וזכות הציבור לדעת", נחתם המכתב.

על המכתב חתומים אחראית חופש העיתונות בארגון העיתונאים ענת סרגוסטי ויו״ר תא הכתבים המדיניים איתמר אייכנר.