פשע שנאה ערבי:
"ירדתי לחנייה וחשכו עיניי"

תושב הגבעה הצרפתית בירושלים מספר לערוץ 7 על הכתובות בערבית שרוססו על הרכב שלו ושל שכניו, "תושבי עיסאוויה משתלטים על הגינות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באלול תש"פ | עודכן: 23:02

כתובות בערבית רוססו במהלך השבת האחרונה על כלי רכב השייכים לתושבים יהודים בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. על חלק מהרכבים נכתב "לנו ירושלים" (אלקדס לנא).

תושב השכונה אלי ניסן שמכוניתו הושחתה סיפר לערוץ 7: "בתום השבת יצאתי לכיוון הרכב שלי בחניה ועיניי חשכו. הרכב שלי היה מרוסס עם כתובת בערבית 'ירושלים שלנו'. התקשרתי למשטרה והם שלחו מז"פ וחבלן כדי לבדוק את הרכב שלא נעשה חבלה מעבר להשחתה. מס רכוש ומשטרת ישראל טיפלו בתלונה שלי יפה ואני מודה להם על כך".

"הבעיה היא ששכונת הגבעה הצרפתית היא שכונת תפר", אומר ניסן, "בתקופת האינתיפאדה שרפו כאן הרבה כלי רכב וגם את עזרת הנשים של בית הכנסת ודבר לא נעשה. המשטרה עושה כמיטב יכולתה והשאלה אם יש התראה. הרבה מתושבי עיסאוויה באים לכאן ומשתלטים על הגינות, המרכז המסחרי והדואר וזאת למרות שאת אותם שירותים הם מקבלים בשכונה שלהם".

ניסן ששימש ככתב הטלוויזיה הערבית בערוץ הראשון שנים רבות כועס על היחס של התקשורת, "אם הדבר היה קורה בכפר ערבי כלי התקשורת היו פוצחים בהודעות פשע שנאה. כשהדבר קורה בשכונה שלנו לדבר אין מקום בתקשורת הישראלית. כאשר פוגעים לי ברכב אף כלי תקשורת לא מתייחס לאירוע".

"אני לא סבור שיש קשר להסכם השלום עם האיחוד והפגיעה בפלסטינים", אומר ניסן ומעריך: "כנראה שהאירוע קשור לגל המעצרים האחרונים של גורמי הרשות, פלסטינים שנעצרו בירושלים".