אבוקסיס. פתח את העונה עם ניצחון
אבוקסיס. פתח את העונה עם ניצחון צילום: פלאש 90

הפעם האחרונה בה נפרדו הפועל באר שבע ומכבי נתניה בתיקו ללא שערים במסגרת הליגה, הייתה באוקטובר 1998. מאז, בכל 34 המשחקים ביניהן נכבשו שערים, בדגש על המילה "שערים".

הערב (ראשון) שוב נפגשו השתיים למשחק שהיה משחק הבכורה שלהן לעונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, ושוב נפרדו אלה עם מבול של שערים כשכבשו יחד לא פחות מ-5, הכי הרבה בינתיים במחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגל.

אחרי שנפרדו בתיקו 1:1 ביניהן במחזור הפתיחה לפני שלוש שנים באצטדיון טוטו-טרנר, אצטדיונה הביתי לשעבר של מחזיקת הגביע מבירת הנגב, הערב נפגשו השתיים שוב למשחק שהיה בביתה של באר שבע, רק שהפעם היה זה באצטדיון טדי שבבירה, זאת בשל הליקוי הבטיחותי החמור שהתרחש באצטדיון החדיש של באר שבע כשחלקים מהגג היו לא מחוברים ונאסר עליה לקיים את משחקי הבית שלה שם.

באר שבע, שבכל שלוש העונות הקודמות סיימה בתיקו במחזור הפתיחה, כמעט ופתחה את המשחק בחיסרון מספרי כשעבירה מכוערת וגסה של כוכבה הפורטוגלי ז'וזואה עלתה לו רק בכרטיס צהוב ולא אדום ישיר, ורק בגלל טעות שיפוט חמורה לא נשלף הכרטיס האדום.

בדקה ה-37 התכבד הפורטוגלי גם להעניש את מכבי נתניה, כשבעט בהצלחה בעיטת עונשין מ-11 מטרים.

בדקה ה-59 הכפילה באר שבע את התוצאה משער של איתמר שבירו הצעיר ונראה היה כי היא בדרך לניצחון בקלות. או אז הגיע גבי קניקובסקי הנהדר וצימק את התוצאה עם שער בדקה ה-66 שפתח את המשחק מחדש, אך סלליך דאג להחזיר את היתרון המבטיח כעבור 6 דקות ואשכנזי רק הספיק לצמק עוד קצת את התוצאה עם שער בדקה ה-83. רק היה חסר קהל שיהנה מערב פורה שכזה.

בסיום, באר שבע פותחת את עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל עם ניצחון, דבר שלא קרה לה 3 עונות רצופות. נתניה? זו סופרת כבר עשור מאז הפעם האחרונה בה השיגה ניצחון במחזור הראשון של ליגת העל בכדורגל.