בתום דרמה: בית"ר ניצחה בפתיחת העונה

אחרי ההדחה הכואבת והמביכה ממוקדמות הליגה האירופית, פיטורי המאמן בשל אותה הדחה ועזיבת המנהל המקצועי, בית"ר חזרה לחייך בתום דרמה

נרי וייס , י' באלול תש"פ

יוסי מזרחי. ניצחון כמאמן זמני
יוסי מזרחי. ניצחון כמאמן זמני
צילום: פלאש 90

הפיטורים היו מוצדקים. ישנה נוסחת קסם שפועלת כמעט תמיד בכל ענף בספורט המקצועני, בפרט בענף הכדורגל להשגת ניצחון - לפטר את המאמן. הסיבה המרכזית לכך היא בעיקר פסיכולוגית - הרצון של השחקנים להוכיח את עצמם, לקחת אחריות ולמנוע את חרב הפיטורים שתבוא עליהם במידה של כישלון מתמשך.

הערב (ראשון) נראה כי שוב הנוסחה הוכיחה את עצמה והצלחתה כאשר אחרי סוף שבוע סוער במיוחד שעבר עליה והסתיים בפיטורי המאמן רוני לוי ועזיבת המנהל המקצועי יוסי בניון, הצליחה בית"ר ירושלים לנצח את הפועל חיפה באצטדיונה הביתי, אצטדיון סמי עופר בדרך לפתיחת עונה בליגת העל בכדורגל ברגל ימין, כזה לו הייתה זקוקה בית"ר עד מאוד בכדי לנשום מעט אוויר וליצור קצת שקט בתוך כל הכאוס שפקד אותה.

שש פעמים אירחה הפועל חיפה את בית"ר ירושלים בליגה מאז הביסה אותה בתוצאה 0:4 בספטמבר 2016, ובכל הפעמים לא הצליחה לנצח. הערב, חיפה הגיעה מוכנה לירושלמים שהמשיכו להציג יכולת רעה עד מאוד במחצית הראשונה והיו לא רחוקים מלכבוש גם.

למעשה, גם חיפה וגם בית"ר כבשו זו לרשת זו במהלך המשחק, אך שני שעריהן נפסלו לאחר התערבות מערכת שופט המסך, ה-VAR.

בתחילה היה זה שי קונסטנטין שהקפיץ את הנהלת בית"ר ביציע כשכבש בדקה ה-69 בשער שנפסל בטענת נבדל מוצדקת של המגן המבשל אורן ביטון. אחר כך, בדקה ה-89 נפסל שערה של הפועל חיפה כשחלוצה אגאדה הסתיר מעמדת נבדל גם כן לשוער בית"ר איתמר ניצן ובכך למעשה היה מעורב בשער.

בדקה ה-93 אף מערכת כבר לא יכולה הייתה לקחת לבית"ר את השער, כששוב המבשל היה מגן למגן, הפעם אורי מגבו המחליף שבישל לנגיחה נהדרת של שי קונסטנטין.

בית"ר פותחת את עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל עם ניצחון חשוב מאין כמותו, עם מאמן זמני על הקווים בדמותו של יוסי מזרחי הוותיק - כזה שנותן לה המון אוויר לנשימה ובעיקר אמונה בעצמה שהיא יכולה להיראות הרבה יותר טוב מאיך שנראתה תחת אימונו של רוני לוי. הכל בראש.

בסיום, בית"ר מנצחת בתום דרמה גדולה ושומרת משחק חמישי ברציפות בארץ על שער נקי, כשהייתה לקבוצה היחידה בגביע הטוטו שעשתה זאת.

בית"ר מנחילה להפועל חיפה הפסד ראשון מזה שלוש שנים במחזור הפתיחה של ליגת העל ועושה דבר שעשתה רק פעם אחת בשמונה השנים האחרונות - ניצחון במחזור הפתיחה. האם זה מבשר על הבאות? אצל בית"ר הכל עוד יכול להיות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il