מכבי חיפה ניצחה בבכורה

עם מאמן חדש על הקווים בדמותו של ברק בכר וכשהמטרה המוצהרת היא זכיה באליפות, פתחה מכבי חיפה את העונה עם ניצחון - צמד לרואקביציה

נרי וייס - ערוץ 7 , י' באלול תש"פ

מכבי חיפה ניצחה בבכורה-ערוץ 7
רוקאביציה ואשכנזי חוגגים הערב
צילום: ניב כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

רק פעם אחת בלבד בכל 40 השנים האחרונות נפרדו מכבי חיפה והפועל חדרה בתיקו 0:0. היה זה בליגה הארצית, ליגת העל של אז, בנומבר 1980. מאז - כל שבעת מפגשי הליגה ביניהן הסתיימו בהכרעה.

כך קרה גם הערב (ראשון), כאשר השתיים פתחו את עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל עם משחקן הראשון שהתקיים עדיין ללא אוהדים בשל נגיף הקורונה שעודנו כאן.

חיפה הגיעה למשחק עם לחץ גדול - עם מאמן חדש על הקווים בדמותו של ברק בכר שהוחתם במטרה אחת והיא זכיה באליפות, רף ציפיות גבוה למרות שלא עשתה אף חיזוק ואחרי שלא הציגה יכולת טובה במפעל גביע הטוטו בקדם העונה. חיפה ידעה כי אם לא תנצח כבר במחזור הפתיחה הלחץ יחל להשפיע לרעה ואין לדעת איך יתגלגל כדור השלג.

למזלה, יש לה את ניקיטה רוקאביציה. החלוץ האוסטרלי המצויין שסיים את העונה שעברה עם תואר מלך השערים כשכבש 22 שערים, פתח את העונה בדיוק מהמקום שסיים את זו הקודמת כשכבש צמד שערים בדקות ה-7 ו-26, אך ירד לחדר ההלבשה מוקדם מהצפוי כשנפצע מיד לאחר שערו השני.

אולי היעדרותו של מלך השערים רוקאביציה היא שהקשתה על חיפה מלכבוש עוד, דבר שעלה לה כמעט ביוקר כשחדרה שנראתה מצויין הצליחה לצמק כבר במחצית הראשונה.

למזלה של חיפה ולמזלו של ברק בכר, הקצב נרגע מעט במחצית השניה ובסוף חיפה היא שיצאה עם כל שלוש הנקודות.

חיפה, שהייתה לקבוצה היחידה שלא הציגה שחקנים חדשים בהרכב שלה במחזור הראשון, פותחת את העונה עם ניצחון חשוב גם אם דחוק ולראשונה מאז 2011. ברק בכר מצליח לפתוח את העונה עם ניצחון לאחר שלוש שנים שלא עשה זאת בבאר שבע, אותה כזכור הוביל לשלוש אליפויות ברציפות. האם זה אכן יסתיים באליפות הפעם של חיפה? מוקדם לנבא, אך בוודאי שהיא תצטרך להיראות הרבה יותר טוב בשביל זה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il