הפתעה כבר בפתיחה: האלופה הפסידה

אחרי שפתחה את העונה עם שני תארים והצלחה מסחררת בזירה האירופית, האלופה מכבי ת"א פתחה את העונה עם הפסד סנציוני לעולה החדשה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א באלול תש"פ

ההפסד המפתיע של העונה?
ההפסד המפתיע של העונה?
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

הפתעת העונה כבר במחזור הראשון. רק פעם אחת ניצחה מכבי פתח תקווה את מכבי ת"א ב-14 המשחקים האחרונים ביניהן בכל המסגרות. ניצחון החוץ היחיד של פתח תקווה על מכבי בליגה ב-14 השנים האחרונות הושג ב-2014/15 במחזור סיום העונה ובמשחק חסר כל חשיבות.

אם להוסיף לכל אלה את העובדה שמדובר במשחק בין האלופה הבלתי מעורערת בשנתיים האחרונות, שפתחה את העונה הנוכחית עם זכיה בשני תארים, גביע הטוטו ואלוף האלופים ובהצלחה מסחררת בזירה האירופית ואת העובדה שיריבתה הערב עלתה מהליגה השניה בחזרה רק העונה, תקבלו את הפתעת העונה כבר במחזור הפתיחה.

כי הערב (ראשון) הפתיעה העולה החדשה מכבי פתח תקווה את האלופה מכבי ת"א כשגברה עליה בחוץ, באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, בתוצאה 2:1, במשחק הראשון שלהן לעונת 2020/21 בליגת העל שבכדורגל.

מכבי שניצחה במחזור הפתיחה של העונה בשמונה מתוך תשע העונות האחרונות, הגיעה למשחק הערב מול העולה החדשה מפתח תקווה, אחרי פתיחת עונה מצויינת שלה בכל יתר המסגרות העונה - גביע הטוטו בו זכתה, אלוף האלופים בו זכתה וכמובן גם מוקדמות ליגת האלופות בו העפילה לסיבוב השלישי. וזה בדיוק מה שגורם להפסד הערב להיות כל כך מפתיע וסנסציוני.

זו כמעט אותה מכבי שהייתה רחוקה מרחק משחק אחד בעונה שעברה לסיים אותה ללא אף הפסד, אותה מכבי שהפסידה רק במחזור הסיום של העונה שעברה. העונה זה כבר קרה במחזור הראשון עם הפסד בתוצאה 2:1 דרמטי ביותר.

אחרי פתיחה סוערת של האלופה שלא הצליחה לתרגם את השליטה והבליץ לשערים, ספגה זו את השער הראשון העונה בדקה ה-48 כשפתח תקווה הענישה ועשתה כבר במחזור הפתיחה דבר שלא עשו קבוצות הליגה בעונה שעברה עד למחזור ה-14 - לכבוש מול מכבי.

אחרי החטאת פנדל מפוקפק בדקה ה-73, השווה איתי שכטר הוותיק את התוצאה עם שער בדקה ה-83, אך המילה האחרונה הייתה של פתח תקווה שרצתה יותר ובאה להוכיח שהיא פה כדי להישאר. ליאל עבדה הכישרון העולה ומי ששמו מוזכר כאחד מכוכבי העתיד בכדורגל הישראלי, לא התרגש ובדקה ה-86 הצליח לכבוש בנגיעה אחת מול הגנת הברזל לשעבר של התל אביבים.

מכבי פתח תקווה משחזרת למעשה את פתיחת העונה שלה מ-2004, אז ניצחה במחזור הפתיחה את מכבי ת"א בדיוק באותה התוצאה 2:1 כשגם אז על הקווים שלה עמד גיא לוזון. מכבי? זו תקווה שזו רק מעידה של מנטליות ולא יכולת כשבאופק נמצאים עוד יתר משחקי ליגת העל כמו גם מוקדמות ליגת האלופות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il