ארנון בר דוד
ארנון בר דוד צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מתכוון להכריז מחר (שלישי) סכסוך עבודה כללי בכל מקומות העבודה במגזר הציבורי במדינה, בהתאם לאישור מוסדות ההסתדרות.

זאת בעקבות מה שמגדירים בארגון כוונת האוצר לפגוע ב-700 אלף עובדי המגזר הציבורי והמבוי הסתום אליו נקלעו השיחות בין הצדדים.

לנוכח המשבר יתכנסו מחר מוסדות ההסתדרות לישיבות שלא מן המניין. בשעות הבוקר תתכנס הוועדה לתיאום וביצוע להכרזת הסכסוך, ובצהריים תתכנס גם הנהגת ההסתדרות לישיבה מיוחדת, אליה הוזמנו כל ראשי האיגודים המקצועיים במגזר הציבורי.

בהסתדרות טוענים כי צעדיו של שר האוצר ישראל כ"ץ הם חסרי כל היגיון כלכלי ונעשים בניגוד מוחלט למגמה בכל מדינות ה-OECD (למעט פולין), וזאת בניסיון להסיט את הביקורת הציבורית על דרכו ועל תפקודו של משרד האוצר במשבר הקורונה. "השר כ"ץ תוקף פעם אחר פעם את עובדי המגזר הציבורי אשר עושים לילות כימים, תוך שיסוי ציבור האזרחים אלה באלה – באופן שאין לו אח ורע בעולם המערבי".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר: "אנו נערכים למאבק, אך יחד עם זאת אני הראשון ליישב את הסכסוך בהידברות ומתוך ראייה רחבה ועתידית למען כל המשק הישראלי. אני אוביל את הציבורים לדרך של חיבור, לא לפילוג ולא לשיסוע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו