המטיף המוסלמי הקיצוני תובע את ארה"ב

אבו חמזה, המטיף המוסלמי הקיצוני שנשפט למאסר עולם בגין עידוד טרור, תובע את ארה"ב על "הרעת תנאי כליאתו".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א באלול תש"פ

המטיף המוסלמי הקיצוני תובע את ארה"ב-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

האימאם המוסלמי לשעבר, אבו חמזה אל מסרי, שלאורך שנים ארוכות נחשב למטיף המוסלמי הפופולרי בבריטניה ומי שהטיף לביצוע מעשי טרור "נגד הכופרים המערביים" ונשפט למאסר עולם, תובע את הרשויות בארה"ב לאחר שלטענתו תנאי כליאתו הורעו בחודשים האחרונים.

ה"סאנדיי טיימס" הבריטי מדווח כי אבו חמזה, ששימש כמטיף הראשי של מסגד פינסברי פארק בלונדון לאורך שנים ארוכות והטיף לטרור, הגיש תביעה אזרחית נגד התובע הכללי האמריקני במסגרתה הוא טוען כי בני משפחתו אינם מורשים לבקר אותו כבר במשך שמונה שנים, כי הוא אינו זוכה לקבל אור שמש טבעי בתאו, וכי הוא צריך לפתוח אריזות מזון בעזרת שיניו הנרקבות מאחר והווים שהחליפו את ידיו הוסרו ממנו.

הוא גם טוען כי "הוא מוחזק בתנאים אכזריים". לפני מספר שנים ביקש אבו חמזה בן ה-62, המוחזק בכלא שמור במיוחד בקולורדו, לחזור לכלא בבריטניה והתלונן על "תנאים לא אנושיים ומשפילים" בכלאו האמריקני.

איש הדת המוסלמי הקיצוני נכלא בבריטניה בשנת 2006 לאחר שנמצא אשם בהסתה לאלימות. הוא הוסגר לארה"ב בשנת 2012 ושם נמצא אשם ב-11 עבירות טרור ונשפט למאסר עולם. בכתב התביעה שהגיש נגד התובע הכללי, הוא טוען כי הוא "סובל ממתח וחרדה" וכן כי "איבד כמה שיניים בניסיון לפתוח אריזות אוכל ללא הווים המחליפים את זרועתיו", כך על פי ה"סאנדיי טיימס".

איש הדת יליד מצרים גם טוען בכתב התביעה כי "גדמי זרועו מדממים כאשר הוא מנסה לפתוח את ברז הכיור". משרד המשפטים האמריקאי עדיין לא הגיב לכתב התביעה של אבו חמזה.