44 שקלים לבדיקת קורונה בנתב"ג

חברת ״אומגה״ בשיתוף בית החולים רמב״ם זכתה במכרז להפעלת מעבדות הקורונה בנתב״ג; העלות לבדיקה תעמוד על 44.88 ש״ח בלבד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באלול תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן גוריון היא חברת "אומגה", המכון להוראה מודרנית בשיתוף עם בית החולים רמב"ם.

החברה הזוכה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה בתוך 45 ימים. השירות יינתן לטסים לחו"ל ולנכנסים לארץ בנמל התעופה בן גוריון בעלות של 44.88 ₪ כולל מע"מ.

במסגרת המכרז מתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה לנוסעים עד 14 שעות לבדיקה רגילה מרגע הדגימה ועד 4 שעות לבדיקה מהירה במחיר של 134.64 ₪ כולל מע"מ.

החברה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב להזמנת תור לביצוע הבדיקה וניהול המערך והוצאת "דרכון רפואי" לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש.

שרות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול מערך דגימות מורחב והקמת מעבדה ייחודית בזרוע E בנתב"ג, לפיענוח בדיקות קורונה בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות.

סמוך לטרמינל 3 יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מהארץ, בו יוקמו במסגרת המכרז עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות "דרייב אין" הישר מהרכב. הנוסעים היוצאים לחו"ל יגיעו ללקיחת דגימה כ-72 שעות טרם הטיסה ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה.

נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בנמל התעופה בן גוריון בדיקת PCR במערך בודקים באולם הנכנסים שתועבר למעבדת הקורונה. הזוכה במכרז יתחייב במתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל מה שיאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום, על פי הנחיות משרד הבריאות.

המכרז להפעלת מערך הבדיקות הינו למשך 3 שנים רצופות עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב בו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות. המכרז כולל אפשרות הרחבה לנמל התעופה "רמון" ולכלל המעברים שבניהול רשות שדות התעופה.

שרת התחבורה מירי רגב: "הקמת מעבדות הקורונה לנתב"ג הינו נדבך קריטי בפתיחת השמיים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין, אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה הינו מוזל באופן חסר תקדים. הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רש״ת על פעילותם לביצוע המכרז במהירות לרווחת הנוסעים".