מאיר בן שבת באבו דאבי
מאיר בן שבת באבו דאביצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

המשלחת הישראלית לאבו-דאבי ובראשה היועץ לביטחון לאומי וראש המל״ל מאיר בן שבת, התקבלה על ידי שר המדינה לענייני חוץ באיחוד האמירויות אנוואר גרגאש בטקס קבלת פנים חגיגי בשדה התעופה של המדינה.

בן שבת נשא דברים במהלך הצהרות משותפות יחד עם היועץ המיוחד לנשיא ארה״ב ג׳ארד קושנר והיועץ לביטחון לאומי של ארה״ב רוברט אובריאן.

הוא פתח את נאומו בערבית ואמר, "שלום עליכם ורחמי אלוהים וברכותיו. אני גאה ושמח מאוד להיות כאן כראש המשלחת הישראלית. הגענו לכאן כדי להפוך את החזון למציאות. אין גבול לשיתוף הפעולה שנוכל לכונן בינינו: במדע, בחדשנות, בבריאות, בתעופה, בחקלאות, באנרגיה ובנושאים רבים אחרים. אנחנו קוראים למדינות נוספות להשתתף איתנו בתהליך השלום למען עמי כל האזור. תודה למארחינו האמירתים ולשותפינו האמריקנים על מנהיגותם".

בשלב זה עבר בן שבת לדבר בעברית. "״אני נרגש לעמוד בראש המשלחת הישראלית הרשמית לאיחוד האמירויות הערביות. הגענו לכאן נציגים בכירים של ממשלת ישראל ואנוכי הדל בטיסה מסחרית ישירה היסטורית. הגענו לאור יום ולעיני כל במטוס הנושא דגל ישראל ביחד עם ידידינו האמריקאים, אשר להם תפקיד מפתח בכינון השלום. בשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אני מבקש להודות לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולשליחו ג'ארד קושנר וצוותו. כמו גם לעמיתי היקר, רוברט אובריאן היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, על החזון, על התבונה ועל המאמצים שהשקיעו כדי שנגיע לרגע הזה".

"רבע מאה חלפה מאז נחתם הסכם השלום האחרון בין מדינה ערבית לישראל. השנים הרבות שחלפו, לא ריפו ידיים ולא החלישו את הכמיהה לכך. ברצוני להביע בפני מארחיי ובראשם הוד מעלתו שייח' מוחמד בן זאיד, נסיך הכתר של איחוד האמירויות, את הערכתנו על צעדו האמיץ. לישראל ולאיחוד האמירויות הרבה מן המשותף - אזורנו רבוי אתגרים ואיומים, אבל יש בנו את העוז ואת היכולת לעמוד בפניהם. זאת הודות לרוח האדם המפעמת בנו, לראייה החזונית, לדמיון לחשוב בגדול, ליכולת לחדש, לרצון להצליח, לנכונות להשתנות ולאמונה שבכוחנו לשנות את המציאות. אנו נושאים עינינו לאופק חדש באזור. אופק של שיתוף פעולה בין חברות מתקדמות, אופק של טכנולוגיה, של חדשנות, של שגשוג, של צמיחה ושל תקווה", הוסיף.

לדבריו, "לא בכדי אנו קוראים להסכם הזה ולנוספים שיבואו בעקבותיו - "הסכמי אברהם". אברהם, אבינו הראשון, נשא חזון חדשני. הוא יצא נגד המסמרות והאמונות שרווחו בימיו ולפניו, ייסד את האמונה באל אחד - האל שהבטיח לו להיות מקור הברכה לכולנו: ״ונברכו בך כל משפחת האדמה". בבואנו לכונן את היחסים בין ישראל לאמירויות, אנו שואבים השראה מאבינו המשותף ופורצים לדרך חדשה: דרך אמיצה, דרך של תקווה, של שותפות, של אחווה , של שגשוג ושל שלום".