מצפה כרמים
מצפה כרמים צילום: דוברות

חה"כ אריאל לקנר ביקר היום (שני) יחד עם חברת הכנסת אסנת מרק בישוב מצפה כרמים. השניים נפגשו גם עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ.

במהלך הביקור אמר ח"כ קלנר כי "פסק הדין של בג"ץ הוא פסק דין מרושע. לא זכויות הפרט מעניינות את בג"ץ ובטח לא חוק וצדק. הרס לשם הרס. בג"ץ הנחית D-9 על ההתיישבות ביהודה ושומרון וירה את יריית הפתיחה להתנתקות המשפטית. אסור לנו לתת לזה לעבור. אני וחבריי בליכוד מחויבים להתיישבות".

"רפורמה משמעותית במערכת המשפט חיונית היום יותר מאי פעם. אני פועל בנידון וזוהי שליחותי. אסור לנו לתת לרשע ולעוול לנצח" הוסיף קלנר.

ח"כ אוסנת מארק הוסיפה, "הפסיקה הזו ניתנה בניגוד גמור לחוק, לחוות דעת היועמ"ש ובניגוד לפסיקת בית המשפט המחוזי בעניין. החוק והפסיקה מאפשרים להסדיר את היישוב חרף הטעות שעשתה המדינה לפני יותר מ 20 שנה ולפצות את בעלי הקרקע, שאגב אף אחד לא יודע מי הם, ולא לעקור את היישוב".

"אבל בג"ץ כמו בג"ץ, שולח את זורעו הארוכה והפוליטית ודורס שוב את עקרון הפרדת הרשויות, דורס את החוק בפרשנות הזויה ומעל הכל - לא מפספס אף הזדמנות לעקור יהודים מבתיהם. התחייבתי בפני ראש המועצה ובפני תושבי היישוב שהליכוד יעמוד כחומה בצורה נגד הפסיקה הזו ויהפוך כל אבן כדי לייצר מנגנון חוקי שיסדיר את היישוב וימנע את הגירוש", דברי מארק.