משפחת גולדין:
נתניהו עושה שלום תמורת דולרים לחמאס

הוריו של סגן הדר גולדין זועמים על הסכם הרגיעה עם ארגון הטרור. "ממשלת ישראל מותירה את משפחות הנעדרים והשבויים ללא מענה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באלול תש"פ

הוריו של הדר גולדין
הוריו של הדר גולדין
צילום: עצמי

הוריו של סגן הדר גולדין מגיבים להסכם הפסקת האש בין ישראל וחמאס שהושג בסיוע המתווך הקטארי.

"נתניהו עושה שלום תמורת דולרים לחמאס", האשימו ההורים. לדבריהם, "שוב ממשלת ישראל נכנעת לטרור ומותירה את משפחות הנעדרים והשבויים ללא מענה. הבלון הזה עוד יתפוצץ לנו בפנים".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר צייץ בטוויטר, "טוב היה אם ההסכם שהושג עם החמאס היה כולל את השבת הבנים הדר גולדין ואורון שאול ז״ל. ברור לכל שהם מצויים בלחץ גדול לאור התפשטות הקורונה בעזה וייתכן שפוספסה פה הזדמנות ללחוץ אותם להסדר שכולל בתוכו את השבת הבנים הביתה".

משפחת גולדין השיבה לו ״מיקי יקירי ‏אתה לא יו״ר הקואליציה? ‏למי אתה כותב את זה?

‏אני מקווה שהחל ממחר תפעל ותפעיל את כוחך שממשלת ישראל תחזיר את הדר גולדין ואורון שאול מעזה כאן ועכשו״.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב גם הוא. "ההסכם עם חמאס הוא יום היסטורי, שנתניהו עומל עליו כבר שנים. שנים של סחיטה באיומים, שנים של דמי פרוטקשן לחמאס, שנים של התחמשות נגד ישראל ושנים שהוא שוכח את השבויים והנעדרים", כתב ליברמן בטוויטר.

ארגון חמאס הודיע הערב הגיע להבנות שיובילו לרגיעה בגבולה הדרומי של ישראל.

מפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים מסרה כי "בתום התייעצות ביטחונית בראשות שר הביטחון בני גנץ - הוחלט על החזרת פעילות המעבר כרם שלום לשגרה, החל ממחר (שלישי), לרבות כניסת דלק. כמו כן, מרחב הדיג ברצועה יוחזר ל-15 מיילים ימיים.

החזרת המדיניות האזרחית כלפי רצועת עזה לקדמותה, מותנית בהמשך שמירת השקט והיציבות הביטחונית. ההחלטה תיבחן במבחן המציאות - אם חמאס, שנושא באחריות לנעשה ברצועה, לא יעמוד בהצהרותיו - ישראל תפעל בהתאם", לשון ההודעה.

בחמאס ציינו כי את ההבנות גיבש השליח הקטארי לעזה בשיחות שערך עם שני הצדדים. מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר פרסם הודעה בה נאמר, "לאחר שורה של דיונים ומגעים, שהאחרון שבהם היה עם השגריר הקטרי מחמד אל-עמאדי, הושגו הבנות. אנחנו נודיע על מספר פרויקטים שישרתו את תושבי רצועת עזה ויקחו חלק בהקלה עליהם בצל משבר הקורונה אשר הגיע לרצועת עזה".

היום פרצו 15 שריפות ביישובי העוטף כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה מרצועת עזה. צוותי כיבוי בסיוע צה"ל פעלו במוקדי האש וכיבו את הדליקות.