מועצת יש"ע נגד ההקפאה וויתור הריבונות

מנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, אומר כי ראש הממשלה אכזב את ההתיישבות ביו"ש פעמיים - באי החלת הריבונות ובמדיניות שהוא נוקט שמקפיאה בנייה נוספת.

"זה באמת מאכזב מאוד לגלות שגם אין ריבונות כמו שראש הממשלה התחייב בשנה וחצי האחרונות וגם יש הקפאת בנייה ולא מאושרות תוכניות כבר הרבה מאוד זמן. אנחנו בהחלט לומדים את הלקח ודורשים מראש הממשלה להראות שגם אם אין החלת ריבונות בשלב הזה, יש לבצע ריבונות מעשית ולאשר תוכניות בנייה, תשתיות ולבנות עוד בתים. זו הדרך להתמודד עם המצב היום", טוען דילמוני בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "כל שלושה חודשים אמורה להתכנס ישיבת מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי. מאז חודש פברואר, כבר מעל חצי שנה המועצה לא התכנסה לאשר תוכניות. יש אלפי תוכניות שממתינות לאישור. מי שאמור לאשר את הכינוס הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. כל ההליכים הטכניים נעשו כבר וצריך אישור של ראש הממשלה".

"לצערנו, הדבר הזה לא קורה. כל שבוע מוליכים אותנו בלך ושוב ואנחנו מבינים שיש חשש מדיני, אך כשלא מאשרים תוכניות בנייה ביו"ש בגלל חששות מדיניים זו הקפאת בנייה בפועל", מאשים דילמוני.

הוא גם עונה למבקרי מועצת יש"ע שטוענים שבגללה לא יצאה הריבונות אל הפועל. "אנחנו לא התנגדנו לריבונות. פעלנו להכשרת הלבבות כדי להחיל את הריבונות, אך נמשיך להתנגד להקמת מדינה פלסטינית. תוכנית המאה היא מסווה להקמת מדינה פלסטינית בציפוי של ריבונות. לכך אנחנו מתנגדים התנגדות אידיאולוגית ערכית".

"בסוף ישראל תחיל את הריבונות במרחב יהודה ושומרון. נתניהו פספס את ההזדמנות לעשות את זה ואנחנו מקווים שזה יבוא בהמשך, בלי מדינה פלסטינית. אם מאשימים אותנו שאנחנו עצרנו הסכמה למדינה פלסטינית, אנחנו גאים בכך, גם כלפי הציבור שלנו וגם כלפי כל האזרחים. עצרנו סכנה גדולה, ברורה ומיידית ונמשיך לדרוש את החלת הריבונות", מסכם דילמוני.