שלי יחימוביץ' על התפטרות מרידור: "לא דרמה מטלטלת"

חברת הכנסת לשעבר לא מתרשמת מהתפטרות הממונה על התקציבים, "נאו ליברל קלאסי שלא זיהה שבמשבר מזעזע כזה נחוצה הרחבה תקציבית".

ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

חברת הכנסת לשעבר שלי יחימוביץ' פרסמה תגובה חריגה בנוף השמאל הישראלי להתפטרותו של שאול מרידור, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר.

''שאול מרידור הוא איש מוכשר, אבל התפטרותו היא לא כזאת דרמה מטלטלת", אמרה יחימוביץ', כיום אשת תקשורת ומגישה ברשת כאן ב'. ''נאו ליברל קלאסי, פקיד אוצר מאסכולת שיקאגו המיושנת, והראשון שלא לזהות שבמשבר מזעזע כזה נחוצה הרחבה תקציבית, ושסיסמת השמיכה הקצרה פשוט לא רלוונטית''.

יחימוביץ' הזכירה: ''מרידור הוא מיוצרי מתווה הגז (עת מינכ״ל את את משרד האנרגיה) - מתווה שהעשיר מעטים וגזל מרבים.

''מביך ביותר שאת הודעת ההתפטרות הפומפוזית שלו שיגר אחיו, מתן מרידור, עו״ד הגבלים עיסקיים במשרד אגמון, המשרד שיצג את חברות הגז. בקיצור, חלק מהביקורת שמתח מוצדקת, אבל זה לא בן אור מול בן חושך", הוסיפה הח"כית לשעבר.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ לא הסכים עם דבריה של יחימוביץ' והגיב לה בטוויטר: ''זה לא העניין פה. מרידור התפטר לא בגלל מחלוקת אידיאולוגית עם ביבי (הוא באותו קפיטליזם רקוב) אלא בגלל הכאוס.

''אין קבלת החלטות ושום חשיבה, מזייפים נתונים, וטופלים עליו את האשמה. עם השמצות על אבא שלו (!), האשמות שניסה 'להפיל את ביבי', רקם מזימות עם האופוזיציה... זו התנהלות מחליאה", טען.